Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Sebastián Virág

700 EUR

Sebastián Virág

Vráble
Sebastiánko sa narodil ako zdravý chlapec. V 4 mesiacoch sa jeho vývoj spomalil a zastavil. Diagnostikovali mu svalovú muskulárnu atrofiu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu v Centre Natália Hlohovec.

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Dubnica nad Vahom
Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.

Hanka DRGOŇOVÁ

700 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Jaslovské Bohunice
Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Dávidko LIBIAK

1400 EUR

Dávidko LIBIAK

Zvolen
Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Považská Bystrica
Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

500 EUR

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

Handlová
Miško má 13 rokov a od narodenia trpí DMO a epilepsiou, Je ležiaci, plienkovaný a stará sa o neho matka.n Napriek ťažkostiam denno - denne cvičí. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Františka OLEXOVÁ s Vladkom

1609 EUR

Františka OLEXOVÁ s Vladkom

Zvolen
Vladko sa narodil predčasne a trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, atrofiou zrakového nervu a ďalšími diagnózami. Nechodí a ani samostatne nesedí. Vítaná je finančná na kompenzačnú pomôcku.

Anetka LUCKÁ

1500 EUR

Anetka LUCKÁ

Habovka
Anetka má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a mentálnym postihnutím. Nechodí, nerozpráva, je plienkovaná a vyžaduje celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku Motomed.

Gergo FOGAS

1000 EUR

Gergo FOGAS

Boheľov
Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne. Sedí a chodí iba s pomocou. Absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Dolný Kubín
Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.

Zdenka ŠIMEKOVÁ s Riškom

2500 EUR

Zdenka ŠIMEKOVÁ s Riškom

Trnava
Riško má detskú mozgovú obrnu. Stará sa o neho matka, ktorá poberá opatrovateľský príspevok. Je kŕmený, plienkovaný, nechodí a nerozpráva. Vítaná je finančná pomoc na operáciu ULZIBAT.

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

500 EUR

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

Liptovská Lúžna
Denisko sa narodil predčasne v 30. tt s DMO. Teraz má 14 rokov a chodí do 8. ročníka ZŠ. Od narodenia cvičil Vojtovu metódu a absolvoval rehabilitačné pobyty. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Krivá
Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

2200 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Žitavany
Tomáško má desať rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.

Martinko KOVÁČIK

1000 EUR

Martinko KOVÁČIK

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, plazí sa a povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Thera-suit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tobias KRAJŇÁK

2000 EUR

Tobias KRAJŇÁK

Hozelec
Tobiasko sa narodil predčasne v 31. tt a trpí detskou mozgovou obrnou. Stará sa o neho matka, s ktorou pravidelne absolvuje rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

3000 EUR

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Partizánske
Vivien sa narodila sa predčasne a má viacero diagnóz. Po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať. Stará sa o ňu matka, ktorá je na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ondrej RAČKO

1000 EUR

Ondrej RAČKO

Piešťany
Ondrej má 16 rokov a trpí nevyliečiteľnou chorobou - svalovou dystrofiou. Jeho stav si vyžaduje nemalé finančné náklady na liečbu. Vítaná je finančná pomoc na opravu rehabilitačných pomôcok.

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

3980 EUR

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Miško VARGA

600 EUR

Miško VARGA

Drienov
Miško bude mať 3 roky. Narodil sa zdravý, ale po troch mesiacoch sa jeho vývoj zastavil. Neprevracia sa, neberie hračky do rúk, nesedí, je ležiaci. Má retardáciu psychomotorického vývoja. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitáciu.

Peťko MINARIČ

700 EUR

Peťko MINARIČ

Budmerice
Peťko sa narodil v riadnom termíne a bez komplikácií. Nechodí a výrazne zaostáva za rovesníkmi. Diagnostikovali mu  centrálnu koordinačnú poruchu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Adamko KAČMARČÍK

1000 EUR

Adamko KAČMARČÍK

Spišská Belá
Adamko je 3,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

1000 EUR

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

Teplička nad Váhom
Števko sa narodil v termíne ako zdravé dieťa. V 15 mesiacoch ochorel a užíval dlhodobo antibiotiká. Po povinnom očkovaní sa jeho stav veľmi zhoršil. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Michaela PAČUTOVÁ s Marekom

1500 EUR

Michaela PAČUTOVÁ s Marekom

Krčava
Marek má 3 roky a narodil sa ako zdravý chlapček. Zhltol magnetické guličky a pri RTG vyšetrení skolaboval. Následkom je neurologické poškodenie.Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Andrej RAJNER s Rebekou

700 EUR

Andrej RAJNER s Rebekou

Trávnica
Rebeka sa narodila predčasne v 27. týždni tehotenstva. Má 5 rokov a trpí detskou mozgovou obrnou. Nechodí, nerozpráva a sedí len s oporou. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Emília HNIDZÍKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Emília HNIDZÍKOVÁ s Lenkou

Turzovka
Lenka sa narodila predčasne v 26. týždni tehotenstva. Nechodí, nerozpráva a potrebuje zvýšenú hygienu. Je v pestúnskej starostlivosti starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ivana ČERNÁKOVÁ so Sebastiánom

1000 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ so Sebastiánom

Vrútky
Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Luka KLOKOČ

2000 EUR

Luka KLOKOČ

Spišská Belá
Luka je 2,5 ročný chlapček, ktorý sa narodil sekciou a od narodenia takmer rok bojoval o život. Má viacero vážnych ochorení. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Jakub VIZIČKANIČ

1300 EUR

Jakub VIZIČKANIČ

Topoľčany
Jakub bol zdravý chlapec. Spadol a utrpel úraz hlavy. Upadol do bdelej kómy a začal boj o jeho prežitie. Po dvoch rokoch sa opäť vrátil do školy, neustále však potrebuje rehabilitovať.

Liana KÁLAZIOVÁ

1500 EUR

Liana KÁLAZIOVÁ

Nové Zámky
Lianka má 4 rôčky, nevie chodiť, sedieť, ani loziť, papá mixovanú stravu.  Hneď po narodení sa ukázalo, že má translokáciu chromozómov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Diana HOPTAJOVÁ

990 EUR

Diana HOPTAJOVÁ

Košice
Dianka sa narodila v 38. týždni cisárskym rezom. Trpí DMO a inými diagnózami. Je veľmi snaživá a pomaly napreduje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Šimon TOKÁR

1320 EUR

Šimon TOKÁR

Michalovce
Šimonko sa narodil predčasne. Trpí centrálnou tonusovoú a koordinačnou poruchou. Má 4 roky a sedí len s oporou. Vďaka rehabilitácii pomaly napreduje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Mária MAJLÁTOVÁ s Tobiaskom

1000 EUR

Mária MAJLÁTOVÁ s Tobiaskom

Vráble
Tobiaskovi v 9-tich mesiacoch diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Absolvoval niekoľko rehabilitačných pobytov, používa rehabilitačné pomôcky a absolvoval aj operáciu.

Katka GELETKOVÁ

3100 EUR

Katka GELETKOVÁ

Brusno
Katka sa narodila v 28. týždni. Trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou. Podstúpila operáciu očí a uší. Pravidelne rehabilituje, aby sa vedela sama posadiť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Terezka GARELOVÁ

500 EUR

Terezka GARELOVÁ

Žilina
Terezka sa narodila predčasne. Trpí detskou mozgovou obrnou a poruchou sluchu. Od malička rehabilituje a má za sebou veľa operácií. Navštevuje špeciálnu ZŠ v Žiline. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Ľudmila KUPCOVÁ s Martinkom

2800 EUR

Ľudmila KUPCOVÁ s Martinkom

Veľké Zálužie
  Martinko trpí nevyliečiteľnou chorobou Luis - Barovej syndróm. Túto chorobu mu diagnostikovali, keď mal 2,5 roka.Má poruchu imunity, ťažko chodí, rozpráva a trpí bolesťami. Vítaný je príspevok na rehabilitácie.

Peter VAŠKO

3100 EUR

Peter VAŠKO

Trnava pri Laborci
Peter sa narodil s rázštepom chrbtice a ďalšími diagnózami. Vyštudoval vysokú školu a snaží sa zaradiť do sveta zdravých. Cvičí, aby sa mohol postaviť na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Pastuchov
Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Alex MESÁROŠOVÁ

3100 EUR

Alex MESÁROŠOVÁ

Nitra
Alex má 29 rokov a narodila sa s dedičným ochorením senzomotorická hereditárna neuropatia. Cvičí a robí všetko pre to, aby sa postavila na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.