Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Vrútky
Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

3500 EUR

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Spišská Belá
Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Milota ŠINDLEROVÁ s Milotkou

1500 EUR

Milota ŠINDLEROVÁ s Milotkou

Levice
Milotka má 3 roky a narodila sa s deformáciou lebky. Absolvovala dve náročné operácie a čakajú ju ďalšie. Zatiaľ nosí špeciálnu helmu na ochranu hlavy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

3000 EUR

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Hlohovec
Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Banská Bystrica
Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný kubín
Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

1750 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Topoľčany
Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Glória VIERIKOVÁ

2800 EUR

Glória VIERIKOVÁ

Liptovská Lúžna
Glória má 1,5 roka a narodila sa predčasne. Zaostáva v hrubej motorike, ešte stabilne nesedí a nechodí. Cvičí Vojtovu metódu a absolvovala aj súkromné rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Katarína RAČÁKOVÁ

4000 EUR

Katarína RAČÁKOVÁ

Lom nad Rimavicou
Katka sa narodila predčasne, spolu so svojím dvojčaťom. Má DMO a pohybuje sa pomocou bariel, alebo invalidného vozíka. Žijú u svojich starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Zille MÁTYÁS

1000 EUR

Zille MÁTYÁS

Kráľovský Chlmec
Zille má 5 rokov a narodila sa cisárskym rezom. V šiestich mesiacoch jej stanovili diagnózu - ťažká hypotónia. Veľa času trávi rehabilitáciami a bicyklovaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Krčava
Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Radoľa
Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Dávid ŽIDO

4000 EUR

Dávid ŽIDO

Stakčín
Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne. Má za sebou veľa operácii a od narodenia musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Alekšince
Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Maxim FRANKO

3077 EUR

Maxim FRANKO

SVIDNÍK
Maxim má 3 roky a narodil sa predčasne. Má detskú mozgovú obrnu a pridružené diagnózy. Je na vozíku a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

vozokany
Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

1000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Šarišské Michaľany
Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce
Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

2439 EUR

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

Nitra
Petra má 21 rokov a diagnózu - spinálna svalová atrofia. Je ležiaca, stravu prijíma cez sondu PEG a od tohto roku má tracheostómiu.  Vítaná je finančná pomoc na kúpu prístroja Tobii PCEye Plus.

Pavlínka JALCOVÁ

2000 EUR

Pavlínka JALCOVÁ

Veľký Lapáš
Pavlínka má 27 rokov a trpí zriedkavou chorobou. Jej zdravotný stav sa za posledné štyri roky veľmi zhoršil. Následkom ukladania železa v mozgu ho má poškodený. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno
Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Komárno
Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Veľký Kýr
Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Patrik FODOR

5000 EUR

Patrik FODOR

Veľké Trakany
Patrik sa narodil predčasne v 38. týždni tehotenstva. Po 1. očkovaní nastali viaceré problémy. Až po prvom roku lekári stanovili diagnózu DMO. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Svidník
Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Geča
Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Karin ROLLEROVÁ

1200 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Ivanka pri Dunaji
Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Nitra
Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Plešivec
Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.

Sebastián VIRÁG

700 EUR

Sebastián VIRÁG

Vráble
Sebastiánko sa narodil ako zdravý chlapec. V 4 mesiacoch sa jeho vývoj spomalil a zastavil. Diagnostikovali mu svalovú muskulárnu atrofiu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu v Centre Natália Hlohovec.

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Dubnica nad Váhom
Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.

Hanka DRGOŇOVÁ

1400 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Jaslovské Bohunice
Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Dávidko LIBIAK

1400 EUR

Dávidko LIBIAK

Zvolen
Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Považská Bystrica
Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

1500 EUR

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

Handlová
Miško má 13 rokov a od narodenia trpí DMO a epilepsiou. Je ležiaci, plienkovaný a stará sa o neho matka. Napriek ťažkostiam denno - denne cvičí. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Anetka LUCKÁ

1500 EUR

Anetka LUCKÁ

Habovka
Anetka má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a mentálnym postihnutím. Nechodí, nerozpráva, je plienkovaná a vyžaduje celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku Motomed.

Gergo FOGAS

1000 EUR

Gergo FOGAS

Boheľov
Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne. Sedí a chodí iba s pomocou. Absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Dolný Kubín
Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

500 EUR

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

Ružomberok
Denisko sa narodil predčasne v 30. tt s DMO. Teraz má 14 rokov a chodí do 8. ročníka ZŠ. Od narodenia cvičil Vojtovu metódu a absolvoval rehabilitačné pobyty. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Krivá
Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

2200 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Žitavany
Tomáško má desať rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.