Adamko KAČMARČÍK

Spišská Belá

Potrebuje ešte:755 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
245 EUR Vyzbieraná suma
15.02.2019 Ukončenie zbierky
  • Adamko je 3,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou
  • pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať
  • vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt

Lucia Kačmarčíková, matka:

Diagnóza môjho syna Adamka je detská mozgová obrna / CTP, trupová hypotónia a zmiešaná kvadruparéza/. Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo. Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne by nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 týždni. Všetko vraj prebiehalo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik v nemocnici ma nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlo k viacerým prešľapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou  už nebol medzi nami, bol 5 minút neokysličený, dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčemú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu vytvorila krvná zrazenina, vdýchol plodovú vodu, ktorá bola už v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na JIS-ku, pretože mu začalo mu začalo vynechávať dýchanie a  dostal kŕče. Lekári mu nedávali veľké nádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po troch týždňoch. S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistom a poctivo “ makáme „. Každý lekár, ktorý ho vidí prvý krát a predtým číta lekárske správy je v úžase v akom je relatívne dobrom stave na to, čo všetko sa pri pôrode prihodilo. Na odporúčanie lekárov Adamko absolvoval 3 rehabilitačné pobyty. Teraz potrebuje absolvovať thera-suit pobyt v špeciálnom obleku. Momentálne dokáže sám chvíľku sedieť s oporou a udrží sa na štyroch. Snaží sa aj štvornožkovať, zlepšila sa mu jemná motorika a posunulo ho to aj  mentálne. Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Má veľké šance a dobré prognózy do budúcnosti, pretože je veľmi šikovný a múdry. Boli by sme veľmi vďační za akúkoľvek finančnú pomoc na rehabilitačný pobyt do Centra Natália.

dátum zverejnenia príbehu:
streda, 15. február 2017

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
11.07.18 Anonym 20 EUR
29.06.18 Anonym Vela zdravia Adamkovi ???? 50 EUR
20.06.18 Anonym Prajem rýchle uzdravenie, aby chlapček mohol rýchlo fungovať tak ako má :) 5 EUR
19.06.18 Anonym 20 EUR
11.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
06.03.17 Anonym 100 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.