Marko HUDEC

Banská Bystrica

Potrebuje ešte:650 EUR
750 EUR Žiadaná suma
100 EUR Vyzbieraná suma
29.10.2020 Ukončenie zbierky
  • Marko sa narodil predčasne, v 7. mesiaci
  • sono mozgu ukázalo cysty na mozgu
  • Marko má 2 roky, nepretáča, nelozí, neštvornožkuje
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Alžbeta Hudecová, matka:

Tento príbeh Vám píšem hlavne v mene môjho synčeka Marka. Narodil sa predčasne o dva mesiace skôr. Mesiac po narodení sa na sono hlávky, ktoré mu robili v deň prepustenia z nemocnice, ukázali cysty na mozgu. Vtedy mi pani doktorka oznámila tvrdé slová, a to že môj syn bude mentálne retardovaný, diagnóza DMO (detská mozgová obrna). Bola to rana pod pás, asi žiadny rodič nie je pripravený počuť takéto slová na adresu svojho dieťaťa. Nastalo neľahké obdobie, keďže s takouto situáciou nikto nikdy nepočíta. V hlave sa mi premietali rôzne scenáre, čo a ako bude, čo nás čaká. V tejto situácií som potrebovala partnerovu podporu viac ako kedykoľvek predtým, no bohužiaľ sa stal presný opak. Po príchode z nemocnice nás Markov otec opustil a tak sme sa museli so všetkým vysporiadať sami. Jeho záujem o vlastného syna a jeho zdravotný stav bol nulový. Marko v decembri oslávi svoje druhé narodeniny a doteraz sa nepretáča, nelozí, neštvornožkuje. Cysty mu síce po čase zmizli, no poškodenie na mozgu ostalo a to spôsobuje zaostávanie ako v jemnej, tak i v hrubej motorike. Markove ručičky sú spastické a to mu bráni v tom, aby bol sám schopný sa napapať alebo napiť. Vyžaduje si neustálu starostlivosť 24 hodín denne. Aby bol Marko samostatný, je potrebné s ním neustále cvičiť, rehabilitovať a venovať sa mu. Absolvovali sme rehabilitačné pobyty, kraniosakrálnu terapiu, chodievame na lekcie Play Wisely, ktoré mu veľmi pomáhajú po mentálne stránke a tiež napomáhajú zlepšovať jemnú motoriku. Môjmu synčekovi chcem zabezpečiť čo možno najkvalitnejšiu budúcnosť, na to je však potrebné neustále cvičenie a to najlepšie s profesionálnym fyzioterapeutom. Keďže sme ostali sami dvaja, po uhradení všetkých mesačných výdavkov nám veľa peniažkov neostane a tak nemáme z čoho zaplatiť cvičenia s fyzioterapeutkou ani rehabilitačné pobyty. Ocitli sme sa v situácií, s akou sme nerátali a na akú sme neboli absolútne vôbec pripravení. Veľmi si želám, aby môj syn mohol žiť plnohodnotný život a urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som mu pomohla zlepšiť kvalitu jeho života.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 29. október 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
11.11.19 Anonym 100 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

3000 EUR

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.