Aron HORVÁTH

Kráľovský Chlmec

Potrebuje ešte:1063 EUR
1500 EUR Žiadaná suma
437 EUR Vyzbieraná suma
14.10.2020 Ukončenie zbierky
  • Aron sa narodil v termíne a tehotenstvo bolo bez problémov
  • po narodení bol oživovaný a nastali problémy
  • diagnostikovali mu poruchu zraku a DMO
  • vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu

Iveta Horváthová, matka:

Syn sa mi narodil zo štvrtého tehotenstva. Tehotenstvo prebehlo bez problémov a trvalo 42 týždňov. Pôrod bol spontánny. Po narodení dieťa museli oživovať, mal problémy s dýchaním, nastala hypoglykémia a zápal pľúc. Na druhý deň dieťa previezli na novorodenecké oddelenie do Košíc. Tu bol hospitalizovaný 4 týždne, prebehla liečba, kde zistili že dieťa trpí poruchou zraku. V Košiciach nás objednali na operáciu očí do Bratislavy.  Keď mal 2 mesiace dieťa som vlakom odniesla do Bratislavy na operáciu,kde mal operované na ľavé oko kataraktu. Hospitalizovaný bol 6 dní. Na druhý mesiac sa podrobil operácii na pravé oko. Pri kontrole ľavého oka bola zistená porucha funkcie zrenice. Ďalšia operácia prebehla o mesiac. Po tretej operácii v Košiciach sme chodili na kontrolu každé dva týždne. Podľa môjho úsudku sa dieťa nevyvíjalo primerane jeho veku , čo som oznámila jeho pediatričke, ktorá nás poslala na neurológiu do Trebišova. Dieťa absolvovalo rehabilitačné cvičenia, ktoré som aplikovala každý deň aj doma. Nevideli sme žiaden vývin ani zlepšenie stavu a po kontrole u neurologičky a následnom vyšetrení sa zistila DMO. Z týchto vážnych zdravotných dôvodov potrebujem finančné prostriedky na liečebno rehabilitačný pobyt v Kováčovej. Dieťa má 18 mesiacov a nachádza sa vo vývoji na hranici osemmesačného, pohybuje sa po sediačky, nevie stáť na vlastných nohách, nerozpráva, samostatne sa nevie najesť. Dieťa je nútené nosiť okuliare. Som slobodná mamička so 4 deťmi, žijem v nájomnom byte, sama platím nájom, elektrinu a žijem iba z rodičovského príspevku, prídavkov na deti a aktivačného príspevku. Sama všetko nezvládam a preto prijmem akúkoľvek pomoc iných.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 14. október 2019

  • 18.december.2019 Aron Horváth napísal(a)

    Od 22.11.2019 do 16.12.2019 sme strávili pár ťažkých dní v špecializovanom liečebnom ústave MARÍNA v Kováčovej. Aron podstúpil rehabilitáciu. Čaká ho ešte zopár rehabilitácií.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
07.01.20 Anonym 150 EUR
09.12.19 Anonym 250 EUR
02.12.19 Anonym 17 EUR
13.11.19 Anonym 5 EUR
04.11.19 Radoslav Tatarčík Vela sil prajem a stastia do zivota. 10 EUR
16.10.19 Anita Horvathova 5 EUR

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.