Dávid ŽIDO

Stakčín

Potrebuje ešte:3960 EUR
4000 EUR Žiadaná suma
40 EUR Vyzbieraná suma
14.01.2020 Ukončenie zbierky
  • Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne
  • má za sebou veľa operácii
  • od narodenia musí rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Jana Židová, matka:

Milí darcovia, veľmi by som si priala pomôcť synovi Dávidkovi stať silnejším, preto som sa rozhodla Vás osloviť takouto formou. Dávid je 14 – ročný chlapec, avšak jeho osud nie je ľahký. Narodil sa predčasne v 31. týždni. Po narodení bol jeho stav veľmi vážny. Chlapček bol silný a vybojoval si život, ale musíme mu pomáhať v udržiavaní jeho zdravotného stavu a v jeho prospievaní. Po návrate domov sme začali pravidelne cvičiť Vojtovu metódu a navštevovať rehabilitačné zariadenia. Dávid má už za sebou veľa operačných výkonov. Musí pravidelne rehabilitovať v súkromných centrách, aby sa jeho stav zlepšoval. Keby Dávidko prestal rehabilitovať, hrozila by mu operácia bedrového kĺbu. Podarilo sa nám 2x vyskúšať súkromné rehabilitácie centrum, ktoré je na vysokej úrovni. Pracuje tam tím profesionálnych fyzioterapeutov so špeciálnymi rehabilitačnými pomôckami. Takýto špeciálny rehabilitačný program poisťovňa nepreplatí a štátne zariadenia takéto rehabilitácie neposkytujú. Pre nás je to finančne náročné. Dávidkovi sa tam veľmi páčilo a hlavne mu to aj veľmi pomohlo.
Všetku pomoc si nesmierne vážime a ďakujeme.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 14. január 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
29.01.19 Anonym 35 EUR
15.01.19 Anonym 5 EUR

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

500 EUR

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

Denisko sa narodil predčasne v 30. tt s DMO. Teraz má 14 rokov a chodí do 8. ročníka ZŠ. Od narodenia cvičil Vojtovu metódu a absolvoval rehabilitačné pobyty. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

2439 EUR

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

Petra má 21 rokov a diagnózu – spinálna svalová atrofia. Je ležiaca, stravu prijíma cez sondu PEG a od tohto roku má tracheostómiu.  Vítaná je finančná pomoc na kúpu prístroja Tobii PCEye Plus.