Dávid ŽIDO

Stakčín

Potrebuje ešte:3960 EUR
4000 EUR Žiadaná suma
40 EUR Vyzbieraná suma
14.01.2020 Ukončenie zbierky
  • Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne
  • má za sebou veľa operácii
  • od narodenia musí rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Jana Židová, matka:

Milí darcovia, veľmi by som si priala pomôcť synovi Dávidkovi stať silnejším, preto som sa rozhodla Vás osloviť takouto formou. Dávid je 14 – ročný chlapec, avšak jeho osud nie je ľahký. Narodil sa predčasne v 31. týždni. Po narodení bol jeho stav veľmi vážny. Chlapček bol silný a vybojoval si život, ale musíme mu pomáhať v udržiavaní jeho zdravotného stavu a v jeho prospievaní. Po návrate domov sme začali pravidelne cvičiť Vojtovu metódu a navštevovať rehabilitačné zariadenia. Dávid má už za sebou veľa operačných výkonov. Musí pravidelne rehabilitovať v súkromných centrách, aby sa jeho stav zlepšoval. Keby Dávidko prestal rehabilitovať, hrozila by mu operácia bedrového kĺbu. Podarilo sa nám 2x vyskúšať súkromné rehabilitácie centrum, ktoré je na vysokej úrovni. Pracuje tam tím profesionálnych fyzioterapeutov so špeciálnymi rehabilitačnými pomôckami. Takýto špeciálny rehabilitačný program poisťovňa nepreplatí a štátne zariadenia takéto rehabilitácie neposkytujú. Pre nás je to finančne náročné. Dávidkovi sa tam veľmi páčilo a hlavne mu to aj veľmi pomohlo.
Všetku pomoc si nesmierne vážime a ďakujeme.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 14. január 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
29.01.19 Anonym 35 EUR
15.01.19 Anonym 5 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

1400 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.