Dávid ŽIDO

Stakčín

Potrebuje ešte:3900 EUR
4000 EUR Žiadaná suma
100 EUR Vyzbieraná suma
14.01.2020 Ukončenie zbierky
  • Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne
  • má za sebou veľa operácii
  • od narodenia musí rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Jana Židová, matka:

Milí darcovia, veľmi by som si priala pomôcť synovi Dávidkovi stať silnejším, preto som sa rozhodla Vás osloviť takouto formou. Dávid je 14 – ročný chlapec, avšak jeho osud nie je ľahký. Narodil sa predčasne v 31. týždni. Po narodení bol jeho stav veľmi vážny. Chlapček bol silný a vybojoval si život, ale musíme mu pomáhať v udržiavaní jeho zdravotného stavu a v jeho prospievaní. Po návrate domov sme začali pravidelne cvičiť Vojtovu metódu a navštevovať rehabilitačné zariadenia. Dávid má už za sebou veľa operačných výkonov. Musí pravidelne rehabilitovať v súkromných centrách, aby sa jeho stav zlepšoval. Keby Dávidko prestal rehabilitovať, hrozila by mu operácia bedrového kĺbu. Podarilo sa nám 2x vyskúšať súkromné rehabilitácie centrum, ktoré je na vysokej úrovni. Pracuje tam tím profesionálnych fyzioterapeutov so špeciálnymi rehabilitačnými pomôckami. Takýto špeciálny rehabilitačný program poisťovňa nepreplatí a štátne zariadenia takéto rehabilitácie neposkytujú. Pre nás je to finančne náročné. Dávidkovi sa tam veľmi páčilo a hlavne mu to aj veľmi pomohlo.
Všetku pomoc si nesmierne vážime a ďakujeme.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 14. január 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
07.01.20 Radoslav Tatarčík Vela stastia a sily prajem. 5 EUR
09.12.19 Anonym Držte sa. 20 EUR
30.09.19 Svetlana Mijatovic 15 EUR
06.05.19 Mária Sochová 20 EUR
29.01.19 Anonym 35 EUR
15.01.19 Anonym 5 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.