Gergo FOGAS

Boheľov

Potrebuje ešte:855 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
145 EUR Vyzbieraná suma
14.07.2019 Ukončenie zbierky
  • Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne
  • sedí a chodí iba s pomocou
  • absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Melinda Fogasová, matka:

Som Melinda Fogasová, matka 9 – ročného chlapca, ktorý sa volá Gergő. Syn sa narodil v 8. mesiaci tehotenstva 13.3.2008. Preto že neprospieval, bol po mesiaci hospitalizovaný v Komárne. Vtedy u neho zistili hypotóniu a poslali nás k neurológovi, ktorý zistil vážnu psychomotorickú retardáciu. Začali sme chodiť na rôzne liečebné, rehabilitačné pobyty a terapie. Terapie v súkromných centrá mu očividne pomáhajú no sú pre nás finančne veľmi náročné. Sme trojčlenná rodina a žijeme v nájomnom byte v Boheľove. Je to náš jediný syn. Aj keď má 9 rokov sedí a chodí iba s pomocou, nemá vyvinutú rovnováhu a komunikuje s nami len vlastnými nezrozumiteľnými slabikami. Navštevujem s ním špeciálnu školu dva- krát do týždňa. Chceme aby sa dostal čo najčastejšie do špeciálnych liečebných centier a preto žiadame o finančnú pomoc. Ďakujem pekne aj v mene môjho syna.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 14. júl 2017

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
21.12.18 Julius Ravasz 35 EUR
14.03.18 Anonym Dar od Anny Dubjelovej 40 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
11.10.17 Anonym od Lilky s mamkou spod Tatier 20 EUR

Martinko KOVÁČIK

1000 EUR

Martinko KOVÁČIK

Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, plazí sa a povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Thera-suit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Peťko MINARIČ

1400 EUR

Peťko MINARIČ

Peťko sa narodil v riadnom termíne a bez komplikácií. Nechodí a výrazne zaostáva za rovesníkmi. Diagnostikovali mu  centrálnu koordinačnú poruchu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.