I

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

PRIEVIDZA

Potrebuje ešte:2630 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
370 EUR Vyzbieraná suma
10.04.2020 Ukončenie zbierky
  • Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom
  • má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov
  • od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Iveta Kováčiková, matka:

Mám syna Martinka, ktorý mal teraz 17 rokov, narodil sa pridusený s pupočnou šnúrou okolo krku aj bruška, nemal  okysličený mozog a následkom toho má diagnózu detská mozgová obrna – kvadruspastická forma. Syn je na invalidnom vozíku, je plienkovaný, povie zopár slov aj rozumie veľa veciam. Chodí u nás v Prievidzi každý deň na 4 hodiny do školy – kde sú tiež takto choré detičky.
Ja som na opatrovateľskom príspevku a dostávam výživné na syna. Od malička musíme stále cvičiť, aby sa mu neskracovali šľachy. Rehabilitácie vôbec nie sú hradené poisťovňou a ja ich nemám z čoho synovi uhradiť, preto prosím o pomoc pre syna na rehabilitácie, ktoré mu veľmi pomáhajú. Veľmi Vám ďakujeme, s pozdravom Martinko a jeho mamina.

dátum zverejnenia príbehu:
streda, 10. apríl 2019

  • 18.júl.2019 pomocdruhemu napísal(a)

    Iveta Kováčiková, matka: Veľmi pekne sa chceme poďakovať anonymnému darcovi za finančný príspevok pre syna. Momentálne je Martinko po operácii bedrového kĺbu, onedlho mu budú dávať dolu sadru a potom pomaličky začneme s rehabilitáciami, zatiaľ to zvláda statočne, keďže 4 týždne musí iba ležať. Ďakujeme.

  • 15.november.2019 pomocdruhemu napísal(a)

    Iveta Kováčiková, matka: Martinko v septembri aj v októbri absolvoval dva rehabilitačné pobyty a zajtra to je 11.11.2019 začína ďalší rehabilitačný pobyt. Rehabilitácie mu pomáhajú stále a hlavne po operácii. V januári 2020 by mal ísť do kúpeľov do Turčianskych Teplíc, len ešte nevieme či pôjdeme, lebo už nemáme peniaze, preto stále prosíme dobrých ľudí o pomoc. Ďakujeme.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
13.01.20 Anonym 20 EUR
07.01.20 Miloš Nedbal 20 EUR
13.11.19 Vlado Cifra ml. 20 EUR
26.08.19 Anonym 10 EUR
15.04.19 Anonym 300 EUR

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

2000 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.