Dávidko LIBIAK

Zvolen

Potrebuje ešte:1160 EUR
1400 EUR Žiadaná suma
240 EUR Vyzbieraná suma
16.10.2019 Ukončenie zbierky
  • Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom
  • jeho prognózy na život boli takmer nulové
  • trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Jana Libiaková, matka:

Dávidko sa narodil 1.9.2010 predčasne v 25 tt s váhou 580 gramov a meral 33 cm. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Nik neveril, že prežije. A ak áno, tak jeho život bude náročný. Dávidko mal ťažký štart do života. Pre nedostatok profesionálneho prístupu lekárov a so zlým zdravotným stavom matky, teda mňa a Dávidka, museli tehotenstvo v Banskej Bystrici ukončiť cisárskym rezom. Príchod na svet vítal plačom, pričom všetkých prekvapil, nakoľko sa mal narodiť mŕtvy. Lekár po jeho vybraní, nikdy nezabudnem na jeho slová, povedal: “ Preboha ono to žije…“ Ja ako som počula jeho jemnučký plač som plakala sním. Popasoval sa s mnohými vecami, ako je inkubátor, tam strávil 3 mesiace svojho života, nasledovali rôzne vyšetrenia, odbery, infúzie, operácie… Iné bábätká sa po narodení tešia s náruče svojich rodičov no on musel počkať ako aj my. Príchod domov bol náročný pre neho aj pre nás. Nevedeli sme čo nás čaká. Časom pribudla diagnóza detská mozgová obrna, myopia, strabizmus, deformita hrudníka, skolióza, narušený vývoj reči aj komunikačná schopnosť. Ako miminko často prestával dýchať, modrel, mal ťažký reflux. Všetko sme zvládli, veľa sme cvičili, rehabilitovali. Finančne to bolo veľmi náročné ale dal to, je chodiaci. Má za sebou už aj pár ochrnutí, vtedy nám tvrdili, že je to definitívne, no zvládli sme to. Náš boj ešte nie je vyhratý, musíme stále na sebe pracovať, navštevovať odborné ambulancie ako je očné, neurológia, ortopédia, imunológia a logopédia. A to dôvod prečo Vás žiadame o pomoc ako mamina, ktorá chce pomôcť synovi napredovať a viesť normálny plnohodnotný život ako v iných rodinách. každý jediný cent pomôže v kroku za našim snom. Ďakujeme, s pozdravom a úctou rodina Libiaková.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 16. október 2017

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
29.01.19 Zuzana Bellová 90 EUR
02.08.18 Radoslav Bartík 35 EUR
08.01.18 Anonym Pre teba fesak ! 35 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
23.10.17 Zuzana Holubčíková Od kamošky pre Davidka 10 EUR
20.10.17 Anonym 20 EUR

Adamko KAČMARČÍK

1000 EUR

Adamko KAČMARČÍK

Adamko je 3,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.