Dávidko LIBIAK

Zvolen

Potrebuje ešte:1110 EUR
1400 EUR Žiadaná suma
290 EUR Vyzbieraná suma
16.10.2019 Ukončenie zbierky
  • Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom
  • jeho prognózy na život boli takmer nulové
  • trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Jana Libiaková, matka:

Dávidko sa narodil 1.9.2010 predčasne v 25 tt s váhou 580 gramov a meral 33 cm. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Nik neveril, že prežije. A ak áno, tak jeho život bude náročný. Dávidko mal ťažký štart do života. Pre nedostatok profesionálneho prístupu lekárov a so zlým zdravotným stavom matky, teda mňa a Dávidka, museli tehotenstvo v Banskej Bystrici ukončiť cisárskym rezom. Príchod na svet vítal plačom, pričom všetkých prekvapil, nakoľko sa mal narodiť mŕtvy. Lekár po jeho vybraní, nikdy nezabudnem na jeho slová, povedal: “ Preboha ono to žije…“ Ja ako som počula jeho jemnučký plač som plakala sním. Popasoval sa s mnohými vecami, ako je inkubátor, tam strávil 3 mesiace svojho života, nasledovali rôzne vyšetrenia, odbery, infúzie, operácie… Iné bábätká sa po narodení tešia s náruče svojich rodičov no on musel počkať ako aj my. Príchod domov bol náročný pre neho aj pre nás. Nevedeli sme čo nás čaká. Časom pribudla diagnóza detská mozgová obrna, myopia, strabizmus, deformita hrudníka, skolióza, narušený vývoj reči aj komunikačná schopnosť. Ako miminko často prestával dýchať, modrel, mal ťažký reflux. Všetko sme zvládli, veľa sme cvičili, rehabilitovali. Finančne to bolo veľmi náročné ale dal to, je chodiaci. Má za sebou už aj pár ochrnutí, vtedy nám tvrdili, že je to definitívne, no zvládli sme to. Náš boj ešte nie je vyhratý, musíme stále na sebe pracovať, navštevovať odborné ambulancie ako je očné, neurológia, ortopédia, imunológia a logopédia. A to dôvod prečo Vás žiadame o pomoc ako mamina, ktorá chce pomôcť synovi napredovať a viesť normálny plnohodnotný život ako v iných rodinách. každý jediný cent pomôže v kroku za našim snom. Ďakujeme, s pozdravom a úctou rodina Libiaková.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 16. október 2017

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
17.04.19 Michal Dindeš 50 EUR
29.01.19 Zuzana Bellová 90 EUR
02.08.18 Radoslav Bartík 35 EUR
08.01.18 Anonym Pre teba fesak ! 35 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
23.10.17 Zuzana Holubčíková Od kamošky pre Davidka 10 EUR
20.10.17 Anonym 20 EUR

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Karin ROLLEROVÁ

1200 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Glória VIERIKOVÁ

2800 EUR

Glória VIERIKOVÁ

Glória má 1,5 roka a narodila sa predčasne. Zaostáva v hrubej motorike, ešte stabilne nesedí a nechodí. Cvičí Vojtovu metódu a absolvovala aj súkromné rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.