Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Žitavany

Potrebuje ešte:630 EUR
2200 EUR Žiadaná suma
1570 EUR Vyzbieraná suma
28.04.2019 Ukončenie zbierky
  • Tomáško je desať ročný chlapček, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou
  • starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí poberajú invalidný dôchodok
  • vítaná je finančná pomoc na absolvovanie rehabilitačného pobytu v Centre Natália v Hlohovci

Jana Paulovičová, matka:

Píšem v mene svojho syna Tomáška: \“ Volám sa Tomáško Paulovič. Narodil som sa pred desiatimi rokmi. Po pôrode ma zobrali na vyšetrenie a pani doktorka mi stanovila diagnózu DMO – detská mozgová obrna a v troch mesiacoch som dostal prvý epileptický záchvat. Do piatich rokov ma záchvaty trápili raz až dvakrát do mesiaca. Potom na doporučenie pani doktorky ma poslali na vyšetrenie do Prahy, aby mi nastavili lieky. V piatich rokoch mi operovali nožičky, lebo mám skrátené šľachy a následkom toho nechodím. Dva mesiace som mal nôžky v sadre. Presúvam sa pomocou invalidného vozíka, alebo po štyroch. Raz do mesiaca chodím k logopedičke a aj k očnej lekárke, lebo mám slabé očká. Navštevujem Špeciálnu školu v Zlatých Moravciach. V škole sa učím písmenká a počítať. Chodím tam rád, lebo mám veľa kamarátov. Moji rodičia sú slabozrakí invalidní dôchodcovia. Nemáme dostatok financií na moje lieky a rehabilitácie. Ďakujem za pomoc Nadácii Pomoc druhému a všetkým za finančnú pomoc na rehabilitačný pobyt v Centre Natália. S pozdravom Tomáško.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 28. apríl 2017

  • 11.august.2017 pomocdruhemu napísal(a)

    Nakoľko sa vďaka štedrým darcom podarilo požadovanú sumu vyzbierať skôr, navyšujeme zbierku o sumu 700 EUR. Financie budú použité na ďalší rehabilitačný pobyt v centre Natália.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
11.08.17 Anonym 20 EUR
11.08.17 Anonym 1480 EUR
09.05.17 Anonym 20 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

2200 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Tomáško má desať rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.