Janko SCHNEIDER

Nová baňa

Potrebuje ešte:900 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
100 EUR Vyzbieraná suma
22.10.2020 Ukončenie zbierky
  • Janko má 21 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou
  • navštevuje strednú školu a pravidelne absolvuje kúpeľnú liečbu
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Mária Schneiderová, matka:

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Volám sa Mária Schneiderová, mám dve deti Janka a Majku. Pochádzam z Novej Bane. Chcem sa s Vami podeliť o náš životný príbeh. Janko trpí detskou mozgovou obrnou, od narodenia chodí , ale ťažkopádne. Má 21 rokov. Okrem DMO má spastickú fibrózu a ochabnutie svalstva. Náš Janko navštevuje strednú školu. Moja dcéra Majka chodí na vysokú školu. Aby sa Jankov stav zlepšoval a raz si predsa mohol užívať život plnými dúškami chodíme v Kováčovej do Maríny a to mu veľmi pomáha a napreduje. No v Kováčovej treba doplácať a pre mňa je to veľmi náročné, keďže som na deti sama a na invalidnom dôchodku, tak finančných prostriedkov je málo. Hipoterapia mu veľmi pomáha na uvoľnenie svalstva, to sú hneď  vidieť rozdiely. Teraz sme boli v Kováčovej a v marci by sme tento pobyt chceli opakovať. My dúfame, že ak budeme tieto pobyty opakovať častejšie Janko bude chodiť a splní sa nám sen. V mene celej rodinky ďakujem.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 22. október 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
11.11.19 Anonym 100 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

700 EUR

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

Tobiasko sa narodil predčasne s DMO. Vo vývoji výrazne zaostáva. Má 5 rokov a napreduje iba vďaka pravidelnej rehabilitácii. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.