Karin ROLLEROVÁ

Ivanka pri Dunaji

Potrebuje ešte:300 EUR
1200 EUR Žiadaná suma
900 EUR Vyzbieraná suma
13.03.2020 Ukončenie zbierky
  • Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom
  • po pár mesiacoch jej diagnostikovali DMO
  • od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Karin Rollerová, matka:

Karinka sa nám narodila v termíne, cisárskym rezom, v septembri 2013. Keď mala mesiac, detskej lekárke sa počas bežnej prehliadky niečo nezdalo a tak nás poslala k detskej neurologičke. Tá ju vyšetrila a povedala, že malá je v poriadku. Po pár mesiacoch nás pediatrička poslala opäť k neurologičke a tá zistila, že malinká nereaguje pri vyšetrení ako by mala. Následne nás poslala na magnetickú rezonanciu. Vyšetrením sa zistilo, že Karinka má jednu mozgovú komôrku väčšiu ako druhú a na ľavej strane mozgu atrofované tkanivo v rozsahu 12 mm. Nastal kolotoč vyšetrení u rôznych odborných lekárov, kde sa našťastie žiadne ďalšie poškodenia nepotvrdili. Karinka má diagnózu detská mozgová obrna – hemipareticka forma (pravá polka telíčka) . S Karinkou tak cvičíme reflexnú terapiu (Vojtova metóda) od 4 mesiacov. Do jedného roka sme rehabilitovali v Modre a samozrejme sme cvičili a plakali aj 3x denne doma. Od roka navštevujeme dvakrát týždenne rehabilitačnú nemocnicu v Dunajskej Lužnej a taktiež tam chodievame na rehabilitačný pobyt. Podarilo sa nám vďaka daru a pomoci nadácií dostať sa do súkromných rehabilitačných  centier. Aby sa mohol Karinkin zdravotný stav zlepšovať, potrebuje neustále rehabilitovať. Nakoľko naše finančné možnosti nám neumožnujú si terapie uhradiť z vlastných zdrojov, prosíme Vás veľmi pekne o pomoc.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 13. marec 2018

  • 7.január.2019 pomocdruhemu napísal(a)

    Nakoľko sa vďaka štedrým darcom podarilo požadovanú sumu vyzbierať skôr, navyšujeme zbierku na 1200 €.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
07.01.19 Daria Buchvaldova 150 EUR
19.12.18 Roman Kaholek 50 EUR
10.12.18 Katarína Rokusová 618 EUR
25.06.18 Anonym 5 EUR
18.04.18 Anonym 7 EUR
17.04.18 Renata Staronova 20 EUR
28.03.18 Anonym 50 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

2200 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Tomáško má desať rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.