Karin ROLLEROVÁ

Ivanka pri Dunaji

Potrebuje ešte:200 EUR
900 EUR Žiadaná suma
700 EUR Vyzbieraná suma
13.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom
  • po pár mesiacoch jej diagnostikovali DMO
  • od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Karin Rollerová, matka:

Karinka sa nám narodila v termíne, cisárskym rezom, v septembri 2013. Keď mala mesiac, detskej lekárke sa počas bežnej prehliadky niečo nezdalo a tak nás poslala k detskej neurologičke. Tá ju vyšetrila a povedala, že malá je v poriadku. Po pár mesiacoch nás pediatrička poslala opäť k neurologičke a tá zistila, že malinká nereaguje pri vyšetrení ako by mala. Následne nás poslala na magnetickú rezonanciu. Vyšetrením sa zistilo, že Karinka má jednu mozgovú komôrku väčšiu ako druhú a na ľavej strane mozgu atrofované tkanivo v rozsahu 12 mm. Nastal kolotoč vyšetrení u rôznych odborných lekárov, kde sa našťastie žiadne ďalšie poškodenia nepotvrdili. Karinka má diagnózu detská mozgová obrna – hemipareticka forma (pravá polka telíčka) . S Karinkou tak cvičíme reflexnú terapiu (Vojtova metóda) od 4 mesiacov. Do jedného roka sme rehabilitovali v Modre a samozrejme sme cvičili a plakali aj 3x denne doma. Od roka navštevujeme dvakrát týždenne rehabilitačnú nemocnicu v Dunajskej Lužnej a taktiež tam chodievame na rehabilitačný pobyt. Podarilo sa nám vďaka daru a pomoci nadácií dostať sa do súkromných rehabilitačných  centier. Aby sa mohol Karinkin zdravotný stav zlepšovať, potrebuje neustále rehabilitovať. Nakoľko naše finančné možnosti nám neumožnujú si terapie uhradiť z vlastných zdrojov, prosíme Vás veľmi pekne o pomoc.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 13. marec 2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
10.12.18 Katarína Rokusová 618 EUR
25.06.18 Anonym 5 EUR
18.04.18 Anonym 7 EUR
17.04.18 Renata Staronova 20 EUR
28.03.18 Anonym 50 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

750 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva. Hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO. Minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

 

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.