26.jpg35.jpg37.jpg

Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný kubín

Potrebuje ešte:2850 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
150 EUR Vyzbieraná suma
05.02.2020 Ukončenie zbierky
  • Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou
  • je odkázaná na invalidný vozík
  • navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje
  • vítaná je finančná pomoc na úpravu auta

Katarína Janotíková :

Volám sa Katka Janotíková, ale všetci ma volajú Kajka. Narodila som sa s diagnózou Detská mozgová obrna a troj komorový hydrocephalus. Dnes som už dospeláčka, mám 24 rokov a hoci som odkázaná na invalidný vozík, denne navštevujem Domov sociálnych služieb Prameň v Dolnom Kubíne, kde mám veľa kamarátov. Hrávam bocciu a rada pracujem na počítači. Chodievam aj na rehabilitácie, ktoré mi platia rodičia. Presuny autom sú pre mňa veľmi ťažké. Vždy potrebujem pomoc dvoch ľudí, ktorí ma naložia do auta, aby som sa dostala kam potrebujem. Najčastejšie je to ocino a mamina, ktorá je pri mne od malička. Upravené auto aj s nájazdovou plošinou a kotviacim systémom by moje cestovanie uľahčilo, a nielen mne, ale aj mojim rodičom.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 5. február 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
19.03.19 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Erika Jurinova 100 EUR
19.03.19 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Katku a jej rodičov poznám osobne. Vzácna rodinka. Katka je moje slniečko :-) 50 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

1750 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.