Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný Kubín

Potrebuje ešte:2900 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
100 EUR Vyzbieraná suma
05.02.2020 Ukončenie zbierky

 

  • Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou
  • je odkázaná na invalidný vozík
  • navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje
  • vítaná je finančná pomoc na úpravu auta

Katarína Janotíková :

Volám sa Katka Janotíková, ale všetci ma volajú Kajka. Narodila som sa s diagnózou Detská mozgová obrna a troj komorový hydrocephalus. Dnes som už dospeláčka, mám 24 rokov a hoci som odkázaná na invalidný vozík, denne navštevujem Domov sociálnych služieb Prameň v Dolnom Kubíne, kde mám veľa kamarátov. Hrávam bocciu a rada pracujem na počítači. Chodievam aj na rehabilitácie, ktoré mi platia rodičia. Presuny autom sú pre mňa veľmi ťažké. Vždy potrebujem pomoc dvoch ľudí, ktorí ma naložia do auta, aby som sa dostala kam potrebujem. Najčastejšie je to ocino a mamina, ktorá je pri mne od malička. Upravené auto aj s nájazdovou plošinou a kotviacim systémom by moje cestovanie uľahčilo, a nielen mne, ale aj mojim rodičom.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
13.02.19 Erika Jurinova 100 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

750 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva. Hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO. Minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

 

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.