Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno

Potrebuje ešte:3690 EUR
3800 EUR Žiadaná suma
110 EUR Vyzbieraná suma
14.08.2019 Ukončenie zbierky
  • Katka má štyri roky a je ležiaca
  • trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou a má tracheostmiu a peg
  • musí pravidelne rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na liečbu

Klára Karcelová, matka:

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc pre dcérku Katku. Katka je štvorročné dievčatko, no stále ležiace. Má mnoho diagnóz: DMO, epilepsiu, tracheostomiu a kŕmená je sondou do bruška. V máji v roku 2016 sme boli v nemocnici hospitalizovaný päť mesiacov, malá bola vo veľmi zlom zdravotnom stave, dýchal za ňu prístroj, bola slabučká neudržala si hlávku, mala ochabnutú celú ľavú stranu. Denným cvičením a starostlivosťou sme už veľa dokázali. Katku môžem popestovať a nemusím sa báť, že si neudrží hlávku. Nuž ešte nám treba veľa bojovať. Absolvujeme rehabilitačné pobyty, ktoré pomáhajú, no sú veľmi finančné náročné. Po dohovore s pľúcnym lekárom sme boli hospitalizovaný v nemocnici, kde malej robili vyšetrenia, či už zvládne dýchať bez kanyly, no nepodarilo sa. Hoci pľúca sú už v lepšom stave, musí sa neurologicky zlepšiť, naučiť sa papať cez ústočká, až tak by bola istota, že to sama udýcha. Každodenne sa jej venujem s láskou a Vás chcem poprosiť o pomoc, aby sme mohli s malou napredovať, absolvovať pobyty, cestovať, kúpiť jej výživové doplnky a pomôcky ktoré potrebuje. Ďakujem Klára.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 14. august  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
13.02.19 Anonym 5 EUR
14.11.18 Radoslav Tatarčík Prajem vela sil, trochou prispievam. 5 EUR
14.11.18 Radoslav Bartík 35 EUR
26.10.18 Svetlana Mijatovic 15 EUR
27.08.18 Anonym Budem sa za teba modliť Klárka. Nech ťa Pán Ježiš uzdraví. 50 EUR

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Maxim FRANKO

3077 EUR

Maxim FRANKO

Maxim má 3 roky a narodil sa predčasne. Má detskú mozgovú obrnu a pridružené diagnózy. Je na vozíku a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.