Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno

Potrebuje ešte:3660 EUR
3800 EUR Žiadaná suma
140 EUR Vyzbieraná suma
14.08.2020 Ukončenie zbierky
  • Katka má štyri roky a je ležiaca
  • trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou a má tracheostmiu a peg
  • musí pravidelne rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na liečbu

Klára Karcelová, matka:

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc pre dcérku Katku. Katka je štvorročné dievčatko, no stále ležiace. Má mnoho diagnóz: DMO, epilepsiu, tracheostomiu a kŕmená je sondou do bruška. V máji v roku 2016 sme boli v nemocnici hospitalizovaný päť mesiacov, malá bola vo veľmi zlom zdravotnom stave, dýchal za ňu prístroj, bola slabučká neudržala si hlávku, mala ochabnutú celú ľavú stranu. Denným cvičením a starostlivosťou sme už veľa dokázali. Katku môžem popestovať a nemusím sa báť, že si neudrží hlávku. Nuž ešte nám treba veľa bojovať. Absolvujeme rehabilitačné pobyty, ktoré pomáhajú, no sú veľmi finančné náročné. Po dohovore s pľúcnym lekárom sme boli hospitalizovaný v nemocnici, kde malej robili vyšetrenia, či už zvládne dýchať bez kanyly, no nepodarilo sa. Hoci pľúca sú už v lepšom stave, musí sa neurologicky zlepšiť, naučiť sa papať cez ústočká, až tak by bola istota, že to sama udýcha. Každodenne sa jej venujem s láskou a Vás chcem poprosiť o pomoc, aby sme mohli s malou napredovať, absolvovať pobyty, cestovať, kúpiť jej výživové doplnky a pomôcky ktoré potrebuje. Ďakujem Klára.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 14. august  2018

  • 16.august.2019 pomocdruhemu napísal(a)

    Klára Karcelová, matka: Prešiel ďalší rok a naša Katuška oslávila 5.7. päť rôčkov. Za ten rok sme absolvovali viacero rehabilitačných súkromných pobytov. Každý jeden jej niečo dal. Je pevnejšia a viac reaguje. Veľmi nás pochválila očná terapeuta, ktorá k nám chodí z Levoče. Pri jej návšteve Katka krásne reagovala na svetlo, tmu a farby. V júni sme boli pri delfínoch, hoci malá pri trachei nemôžeš ísť do vody a terapeutky tam nemajú skúsenosti s takýmto dieťaťom. Bola v kontakte z delfínom len keď vyskočil von z vody. Po príchode domov sa jej upravil spánok. Zaspávala v noci o 12 aj jednej, teraz spinká už o deviatej . Možno sa budete čudovať čo to píšem, ale pre nás je to obrovská radosť. Pokračujeme a budeme ďalej denne cvičiť a hľadať ďalšie možnosti ako zlepšiť jej zdravotný stav. Začali sme riešiť kmeňové bunky s lekárom špecialistom, ktorý by šiel s nami budúci rok do Mexika. Za všetky príspevky Vám veľmi pekne ďakujeme.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
13.12.19 Anonym 5 EUR
14.08.19 Radoslav Bartík 20 EUR
17.06.19 Anonym 5 EUR
13.02.19 Anonym 5 EUR
14.11.18 Radoslav Tatarčík Prajem vela sil, trochou prispievam. 5 EUR
14.11.18 Radoslav Bartík 35 EUR
26.10.18 Svetlana Mijatovic 15 EUR
27.08.18 Anonym Budem sa za teba modliť Klárka. Nech ťa Pán Ježiš uzdraví. 50 EUR

Katarína RAČÁKOVÁ

4000 EUR

Katarína RAČÁKOVÁ

Katka sa narodila predčasne, spolu so svojím dvojčaťom. Má DMO a pohybuje sa pomocou bariel, alebo invalidného vozíka. Žijú u svojich starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

3000 EUR

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.