Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce

Potrebuje ešte:2880 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
120 EUR Vyzbieraná suma
08.10.2020 Ukončenie zbierky
  • Kristínka má 19 rokov a trpí DMO
  • pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Richard Hattala, otec:

Oslovujeme vás s prosbou. Som otec 19-ročnej dcérky, ktorá trpí diagnózou DMO, pravidelne navštevuje školu, kde má vysvedčenia každý rok s vyznamenaním. Avšak naša dcérka Kristínka nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pred siedmimi rokmi sme objavili súkromné rehabilitačné centrum v Piešťanoch a Kristínka absolvovala niekoľko pobytov, ktoré ju veľmi výrazne posunuli vpred. Pri poslednom pobyte ju jej doktor umiestnil do zariadenia na chodenie a my sme prvý krát v živote na vlastné oči videli ako naša dcérka kráča. Je to pre nás ohromný zážitok ale hlavne Kristínkina snaha a strašne tvrdá práca. Sme už len malý krok k ohromnému úspechu a náš strach z Kristínkinej budúcnosti je o niečo menší. Chcem Vás poprosiť o finančnú pomoc, ktorá by nám pomohla priblížiť sa k sume, ktorá pokryje rehabilitáciu, trvajúcu 14 dní. Skutočne nechceme nič pre seba, snažíme sa len dcérku postaviť na vlastné nožičky a zaradiť ju do reálneho života a fyzicky ju zoceliť tak, aby bola pripravená čeliť životu v prípade, že by sa nám rodičom čokoľvek stalo. Bohužiaľ poisťovňa neprepláca ani percento z liečby a ani jedna nadácia včetne prezidenta, premiéra sa s nami kvôli výške sumy nechcú baviť. S pozdravom a úctou rodina Hattalová.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 8. október 2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
19.12.19 Anonym Si velmi statocna! Zelam Ti nech sa Ti dari v skole a prajem Ti,aby si sa naucila chodit,ako si zelas a krasne Vianoce. Tvoja Emka 10 EUR
07.01.19 Anonym 90 EUR
17.12.18 Anonym 20 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Denis TARGOŠ

1000 EUR

Denis TARGOŠ

Denis sa narodil predčasne, s hydrocefalom. Následkom krvácania do mozgu má DMO. Navštevuje 1. ročník strednej školy a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.