Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce

Potrebuje ešte:3000 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
0 EUR Vyzbieraná suma
08.10.2019 Ukončenie zbierky
  • Kristínka má 19 rokov a trpí DMO
  • pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Richard Hattala, otec:

Oslovujeme vás s prosbou. Som otec 19-ročnej dcérky, ktorá trpí diagnózou DMO, pravidelne navštevuje školu, kde má vysvedčenia každý rok s vyznamenaním. Avšak naša dcérka Kristínka nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pred siedmimi rokmi sme objavili súkromné rehabilitačné centrum v Piešťanoch a Kristínka absolvovala niekoľko pobytov, ktoré ju veľmi výrazne posunuli vpred. Pri poslednom pobyte ju jej doktor umiestnil do zariadenia na chodenie a my sme prvý krát v živote na vlastné oči videli ako naša dcérka kráča. Je to pre nás ohromný zážitok ale hlavne Kristínkina snaha a strašne tvrdá práca. Sme už len malý krok k ohromnému úspechu a náš strach z Kristínkinej budúcnosti je o niečo menší. Chcem Vás poprosiť o finančnú pomoc, ktorá by nám pomohla priblížiť sa k sume, ktorá pokryje rehabilitáciu, trvajúcu 14 dní. Skutočne nechceme nič pre seba, snažíme sa len dcérku postaviť na vlastné nožičky a zaradiť ju do reálneho života a fyzicky ju zoceliť tak, aby bola pripravená čeliť životu v prípade, že by sa nám rodičom čokoľvek stalo. Bohužiaľ poisťovňa neprepláca ani percento z liečby a ani jedna nadácia včetne prezidenta, premiéra sa s nami kvôli výške sumy nechcú baviť. S pozdravom a úctou rodina Hattalová.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 8. október 2018

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

3980 EUR

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.