Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Dubnica nad Váhom

Potrebuje ešte:325 EUR
750 EUR Žiadaná suma
425 EUR Vyzbieraná suma
14.11.2019 Ukončenie zbierky
  • Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý
  • po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia
  • dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou
  • vítaná je finančná pomoc na podporné terapie

Miroslava Rajníková, matka:

Lucasko sa narodil 3.4.2010 s ukážkovou váhou 3500 g a zdravý. Aspoň som si to myslela. Problémy začali keď dovŕšil 4 mesiace. Všimla som si biele fliačky na nožičke a také zvláštne zášklby, pri ktorých sa usmieval. Po konzultácii u pediatra sme boli odoslaní k neurologovi, ktorý nám žiaľ zle určil diagnózu, a my sme stratili kopu času. Nedalo mi to ako mame, ktorá cítila, že niečo nie je v poriadku. Po odbytí, že sa mám zmieriť s tým, že moje dieťa je epileptik, nás poslal domov. Tá zúfalosť, hnev, ale hlavne tvrdohlavosť ma donútila zabojovať a žiadať si hospitalizáciu na Kramároch. Tam bola Lucaskovi spravená MRI a nastavenie správnych liekov. A verdikt? TSC 2 ( zriedkavá, ojedinelá, no hlavne neliečiteľná Tuberózna skleróza). Tá, ktorá má pridružených x ďalších diagnóz EPI, ADHD, mentálnu retardáciu, autizmus, angiofybromy, poruchy reči, plienkovanie…je ich dosť. Tá, ktorá obrala Lucaska o šťastné detstvo a mňa o zdravého chlapčeka. Tá, ktorá obrátila môj, náš život na ruby. Tá, ktorou pohŕdam no tá, ktorá ma naučila pokore, vážiť si aj obyčajný zázrak, ako je občas slovko „Mama“. Pre niekoho úplná samozrejmosť, pre mňa to najkrajšie, čo občas povie. Lucasko nerozpráva, povie len 3-4 slovíčka, no nerozumie, komu a čomu sú adresované, nevie dať najavo, keď ho niečo bolí, keď niečo chce, nevie sa sám zahrať ako zdravé deti, najesť, alebo použiť toaletu. Stále je plne plienkovaný. Čím je starší, tým sa aj správanie mení. Začína byť agresívnejší už nielen voči sebe, ale aj mne a svojmu okoliu. Má za sebou prvý pobyt na psychiatrii kvôli liekom, ktoré sa míňajú účinkom. Ťažko je s ním ísť von, už aj tam ma napáda, bije, kúše.
No aj napriek tomu spravím všetko, aby som mu uľahčila a pomohla k lepšiemu životu. Krok po krôčiku to zvládneme. Verím tomu. Miroslava Rajníková.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 14. november 2017

  • 27.február.2018 pomocdruhemu napísal(a)

    Pani Rajníková napísala: Dobrý deň, neviem ako napísať obrovské poďakovanie každému darcovi. Každý jeden darovaný cent si nesmierne vážim kvôli Lucaskovi. Koncom mesiaca sa máme ozvať ohľadne hipoterapie, čo sa nesmierne teším. Verím, že to zas aspoň trošku pomôže Lucaskovi kontrolovať svoje agresívne spravanie. Momentálne sme 2 mesiace po vážnom úraze brady, kedy buchol do steny a preťal si nešťastne bradu. Začalo mu dosť vykrúcať aj rúčky, tak verím že ho zas koníky trošku navodia do kľudnejšieho stavu a aj uvoľnia svalstvo. Naposledy sa mu to veľmi páčilo a rád na hipoterapiu chodil. Budúci mesiac nás čaká hospitalizácia na Kramároch kvôli MRI a zisteniu veľkosti a rozšírení tumorov v hlave a má zasadnúť aj konzílium so psychiatrie, tak nám držte palce. Ešte raz Vám všetkým patrí naše VEĽKÉ POĎAKOVANIE. Bez Vás by sme si to len ťažko mohli dovoliť. Ďakujeme, Miroslava Rajníkova a Lucasko.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
16.01.19 Anonym 50 EUR
12.02.18 Anonym 50 EUR
09.02.18 Anonym 200 EUR
08.01.18 Audio Slovakia Dzuranyi 50 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
21.11.17 Lenka Bučková 5 EUR
16.11.17 Anonym Lucasko ma uzasnu maminu, ktora uz roky zvlada to, co sa mne zda nezvladnutelne ...... a stale ma dost sil ist dalej, klobuk dole Mirka :-) 20 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

1750 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.