Lucia BURDOVÁ s deťmi

Šarišské Michaľany

Potrebuje ešte:500 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
500 EUR Vyzbieraná suma
29.10.2019 Ukončenie zbierky

 

  • Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok
  • obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu
  • vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť
  • vítaná je finančná pomoc na pomôcku

Lucia Burdová, matka:

Voláme sa Lucia a Matúš Burdoví. Hľadáme pomoc pre našich synov Matúška a Lukáška. Sme veľmi šťastní, že ich máme, ale nie každý dostal do daru dostatok zdravia, a preto sa obraciame aj na vás, ktorí nám môžete pomôcť. Sme obyčajná rodina s neobyčajnými deťmi. Náš príbeh začal pred desiatimi rokmi, keď sa nám narodil prvý syn Matúško. Nič nenasvedčovalo, že by mal byť nejaký problém, tehotenstvo prebehlo v poriadku. Problémy začali až potom. Matúško neprospieval, nezvládal sám piť – nemal sací reflex a to nás dostalo do nemocnice, a tým sa začal kolobeh rôznych vyšetrení. Každou lekárskou návštevou sme dostávali zlé správy a tešenie sa z bábätka vystriedal zúfalý strach o syna. Diagnózy zneli hrozivo, detská mozgová obrna, epilepsia, autistické črty. Stála nádej, že sa to zlepší nás hnala vpred spolu z vierou. Začali sme rehabilitovať a robiť všetko preto, aby mal Matúško čo najkrajší a najkvalitnejší život. Po šiestich rokoch sme zatúžili po druhom bábätku z nádejou, že sa nám narodí zdravé. Veľmi sme tomu verili v dennodenných modlitbách sme očakávali príchod nášho druhého syna Lukáška. Všetko bolo iné ako u Matúška tehotenstvo aj pôrod prebehol v poriadku ešte mi ho priniesli aj na izbu. Šťastná maminka som bola, ale len pár hodín, Lukáško sa nevedel udýchať skŕčoval a preto ho dali do inkubátora a všetko sa začalo rúcať. Každým dňom viac a viac, až sa nám začali vracať spomienky ako to bolo z Matúškom. Až pri Lukáškovi zistili že ide o závažnejší dôvod prečo naši chlapci nie sú zdraví. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Potrebujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Napriek všetkému, čím sme si prešli a čo nás ešte čaká sme za všetko vďačný – život z takými deťmi je aj tak krásny. Sme si vedomí, že je veľa takých rodičov, ktorí potrebujú pomoc pre svoje dieťa. Aj napriek tomu sa obraciame na vás a prosíme, aby ste nám pomohli.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 29. október 2018

  • 10.december.2018 pomocdruhemu napísal(a)

    Nakoľko sa vďaka štedrým darcom podarilo požadovanú sumu vyzbierať skôr, navyšujeme zbierku na sumu 1000 EUR. Financie budú použité na mechanický polohovateľný vozík.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
10.12.18 Anonym Prajem Vám krásne Vianoce a šťastný Nový rok. 125 EUR
07.12.18 Anonym 20 EUR
30.11.18 Ľuboš a Ali - Prajeme Vám šťastie, zdravie, lásku. Požehnané a radostné vianočné sviatky. 150 EUR
23.11.18 Anonym 10 EUR
13.11.18 Anonym 100 EUR
05.11.18 Anonym 5 EUR
05.11.18 Anonym 90 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Ondrej RAČKO

1000 EUR

Ondrej RAČKO

Ondrej má 16 rokov a trpí nevyliečiteľnou chorobou – svalovou dystrofiou. Jeho stav si vyžaduje nemalé finančné náklady na liečbu. Vítaná je finančná pomoc na opravu rehabilitačných pomôcok.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.