Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

Spišská Belá

Potrebuje ešte:2790 EUR
3500 EUR Žiadaná suma
710 EUR Vyzbieraná suma
26.04.2020 Ukončenie zbierky
  • dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou
  • ťažký pôrod zanechal na deťoch následky
  • pravidelne rehabilitujú, aby sa čím skôr vedeli postaviť na nohy
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Lucia Kočšáková Šoltysová, matka:

„Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrík, sme dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať. Už od prvej chvíle na tomto svete sme museli bojovať o svoj život. Prvé 2 týždne sme boli v inkubátore napojení na umelé dýchanie a neskôr na podporný kyslík. Potom sme absolvovali množstvo vyšetrení, pri ktorých nám stanovili predbežné diagnózy. Cysty na mozgu a krvácanie do mozgu, apnoické pauzy, rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa nám pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť. Tatko a mamička robia čo vládzu, ale sami na to už nestačia, preto by sme Vás chceli poprosiť o vašu pomoc. Mamička nám venuje všetok svoj čas. Chodí s nami ku koníkom, plávať, cvičiť, veľa sa s nami hrá a pomáha nám ako vie, aby nás tie naše neposlušné telíčka počúvali. Tatko musí chodiť do práce, aby nám zabezpečil všetko čo potrebujeme. Lekári nám odporúčajú absolvovať rehabilitačné pobyty, aby sa naše neposlušné telíčka posilnili a aby sme sa mohli v budúcnosti sami postaviť na vlastné nohy. Vďaka rehabilitáciám a cvičeniam som sa ja Sárinka naučila plaziť, sedieť, štvornožkovať, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Moja chôdza však ešte nie je dokonalá, pretože stáčam chodidlá do vnútornej strany, pri chôdzi sa húpem a na ľavej nožičke sa mi skracuje achilovka a preto pri chôdzi špičkujem, príliš prepínam kolienka a tým si poškodzuje jabĺčko, prepínam bruško dopredu a poškodzujem si chrbticu. Môj braček Ondrík mal byť podľa vyjadrení lekárov ležiaci, nevnímať svet okolo seba a mal byť kŕmený cez hadičky a prístroje. Vďaka rehabilitáciám, jeho bojovnosti a chuti žiť sa môj braček Ondrík dnes dokáže s malou pomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke a vnímať okolie. Už sa naučil jesť a prežúvať bežnú stravu. Keďže bračekov zdravotný stav je na tom podstatne horšie ako môj, musí na svoj boj vynaložiť viacej úsilia. Tak sa aj my s Ondríkom snažíme, ako len vieme, aby sme si plnili naše sny a mohli byť aspoň trošku sebestační. Chceme Vás veľmi pekne poprosiť o vašu pomoc pri financovaní rehabilitačných pobytov, ktoré sú pre našu mamičku a tatka veľmi nákladné a pre nás tak veľmi potrebné. Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných. Srdečná vďaka Sárka a Ondrík.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 26. apríl 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
23.09.19 ondrej galko 600 EUR
18.09.19 Anonym 50 EUR
05.08.19 Anonym 5 EUR
17.07.19 Anonym 5 EUR
21.05.19 Anonym 50 EUR

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Aron HORVÁTH

1500 EUR

Aron HORVÁTH

Aron sa narodil v termíne a tehotenstvo bolo bez problémov. Po narodení bol oživovaný a nastali problémy. Diagnostikovali mu poruchu zraku a DMO. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.