Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Nitra

Potrebuje ešte:805 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
195 EUR Vyzbieraná suma
01.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Sofinka sa narodila s poškodením mozgu
  • trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami
  • pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Lucia Minárčiková, matka:

Obraciame sa na Vás, so žiadosťou o pomoc, pre našu dcérku Sofinku. Sofinka má 3 roky a z viny lekárov sa narodila s poškodeným mozgom, čo jej pridružilo veľa ďalších diagnóz. Sofinka má hypoxicko-ischemickú encefalopatiu s postihnutím mozgového kmeňa, ťažkú asfyxiu, nemá prehĺtací ani sací reflex, kvôli tomu ma zavedenú sondu v brušku – PEG, ako aj tracheo kanylu v krku na dýchanie, ďalšie diagnózy sú – epilepsia, DMO, hypertónia, dystónia, kvadruparéza, westov a ohtaharov syndróm, poruchy spánku. Aj napriek všetkým diagnózam sa snažíme so Sofinkou pravidelne cvičiť a absolvovať rehabilitačné pobyty, aby nám napredovala a tešíme sa z jej pokrokov. Navštevujeme rehabilitačné zariadenie v Maďarsku – Šoproni, ktoré je známe svojimi výsledkami a pokrokmi s používaním terapie magnetom. Taktiež navštevujeme rehabilitačné zariadenie, kde sa terapia zameriava na pohybové ústrojenstvo. Tieto pobyty sú dosť finančne náročné cca 600 € za pobyt/týždeň, snažíme sa ako vieme, preto zbierame aj štuplíky-vrchnáky z pet fliaš, za ktoré dostaneme 220 € za tonu. Bohužiaľ, to ani z časti nestačí na to, aby sme rehabilitácie absolvovali pravidelne, nehovoriac a ďalších výdavkov na pomôcky, vitamíny, hygienu, lieky. Týmto by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o akúkoľvek pomoc, pre naše zlatíčko Sofinku. Z celého srdca Vám veľmi pekne ďakujeme.

dátum zverejnenia príbehu:
štvrtok, 1. marec 2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
14.09.18 Silvia Kunkova 50 EUR
31.08.18 Anonym 5 EUR
31.08.18 Patrícia Martanovičová Veľa sily a hlavne zdravia prajem. 20 EUR
06.07.18 Anonym 5 EUR
27.06.18 Lenka Szökeova 20 EUR
17.04.18 Renata Staronova 35 EUR
09.04.18 Katarina Masarykova 40 EUR
14.03.18 Anonym 20 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

1000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

1000 EUR

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

Števko sa narodil v termíne ako zdravé dieťa. V 15 mesiacoch ochorel a užíval dlhodobo antibiotiká. Po povinnom očkovaní sa jeho stav veľmi zhoršil. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.