Lucie KRÁĽOVÁ

Hnilčík

Potrebuje ešte:280 EUR
1500 EUR Žiadaná suma
1220 EUR Vyzbieraná suma
20.01.2019 Ukončenie zbierky
 • Lucka má 3 roky a narodila sa predčasne v 26 týždni tehotenstva
 • mala rôzne komplikácie a veľa diagnóz
 • vyžaduje si každodennú starostlivosť matky
 • vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu

Ivana Kráľová, matka:

Dobrý deň, som maminkou mojej 3 ročnej Lucinky, ktorá sa mi narodila extrémne predčasne v 26 tt s váhou 495 g a dĺžkou 30 cm v Plzni z dlhodobého vzťahu, ktorý bol narušený už počas tehotenstva a krátko po narodení dcérky skončil. Strávili sme spolu v nemocnici necelých 7 mesiacov, ktoré boli veľmi náročné. Mala rôzne komplikácie, veľa diagnóz a medikácií. Pre nevyvinuté pľúcka vyžadovala kyslík, ktorý bol i doma do 1. roka života. Celkovo máme ešte 10-tich špecialistov, 2x mesačne máme rhb u fyzioterapeutky doma cvičíme podľa pokynov, 2x mesačne logopédiu, navštevujeme CVI v PP, som členkou Malíčka-zúčastnili sme sa aj celoslovenského víkendu predčasniatok. Lucinke bola diagnostikovaná DMO, hypotonická forma a bola nám doporučená kúpeľná liečba od neurológa. Chodiť začala v 21. mesiaci. Som maminka samo živiteľka, na predĺženom rodičovskom príspevku, inak som zdravotná sestra so 17 ročnou praxou. Bývame u mojej mamky, ktorá je už v dôchodku. Práve pani primárka z rehabilitácie mi doporučila Vašu organizáciu, nakoľko ja skúsenosti v tomto smere nemám. Inak moja Lucinka je veľmi šikovné, vnímavé, statočné dievčatko a pokroky sú vidieť, len má svoje tempo. Ja jej verím od narodenia. Ďakujeme všetkým za pomoc, vážim si to. Ivana s Lucinkou.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 20. január 2017

 • 27.júl.2017 Ivana Král’ová napísal(a)

  Dobrý deň, najprv chceme s Lucinkou úprimne poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli. Absolvovali sme kúpeľnú liečbu, ktorá dcérke výrazne pomohla hneď po prvom týždni, ako v pohybovej rovine, tak aj výrazne v reči a iných oblastiach. Máme doporučenú ďalšiu kúpeľnú liečbu, takže verím, že sa nám ju podarí opäť absolvovať. Od septembra dcérka nastupuje do škôlky, tak sa veľmi teším, lebo to bolo náročné, nakoľko má doporučeného asistenta. Inak máme stále veľa špecialistov, rehabilitujeme, navštevujeme CVI v Prešove a priznám sa, že je to náročné, keďže som s dcérkou sama. Ale každý jej malinký, či veľký úspech je obrovským posunom vpred a ja som veľmi hrdá mamina. Všetkým Vám ďakujeme, Ivana s Lucinkou.

 • 17.november.2017 Ivana Král’ová napísal(a)

  Dobrý deň, po dlhšej dobe sa zase hlásime. V prvom rade veľmi ďakujeme všetkým darcom, ste úžasní ľudia, vďaka. Nové máme to, že Lucinka nastúpila do škôlky, podarilo sa mi získať asistentku pedagóga k nej, čo sa veľmi teším. Chodí tam na 4 hodinky a musím povedať, že od začiatku je tam Lucinka veľmi spokojná. S odstupom času môžem povedať, že sa Lucinka veľmi posunula vpred, hlavne v reči a aj v iných oblastiach. Aj naďalej ostávame v starostlivosti všetkých už zmienených špecialistov a CVI v Prešove. Čaká nás ďalší rehabilitačný pobyt v Kováčovej. Ďakujeme vám všetkým a prajeme krásne dni, Ivana a Lucinka Kráľové.

 • 17.február.2018 Ivana Král’ová napísal(a)

  Dobrý deň, zase sa hlásime s mojou Lucinkou. V prvom rade chceme veľmi poďakovať vám všetkým, ktorí ste nám pomohli, veľmi si toho vážim. Nové máme to, že máme zažiadanú kúpeľnú liečbu a čakáme na schválenie od poisťovne. Lucinka chodí do škôlky, teraz tam nebola 3 týždne pre ochorenie našej p.asistentky, ale už sa tam zase veľmi teší. Výrazne sa posunula v reči a aj v iných oblastiach, mám z toho veľkú radosť. Sme už vyradené z neonatologickej ambulancie, zvyšok nám ostáva i naďalej. Ešte raz vám všetkým veľmi ďakujeme, je to pre mňa obrovská pomoc. Pekný deň, Ivana s Lucinkou Král'ové

 • 22.február.2018 pomocdruhemu napísal(a)

  Vďaka štedrým darcom sa podarilo zbierku naplniť skôr, preto navyšujeme zbierku na 700 €. Finančné prostriedky budú použité na kúpeľnú liečbu.

 • 22.máj.2018 Ivana Král’ová napísal(a)

  Dobrý deň, opäť sa hlásime s Lucinkou. Najprv chceme úprimne zo srdca poďakovať všetkým tým úžasným ľuďom, aj Nadácii, že nám pomohli, veľká vďaka. Absolvovali sme ďalšiu kúpeľnú liečbu v Kováčovej a v porovnaní s minulým rokom, sme úžasne pokročili v každej oblasti. Lucinku si tam skoro všetci pamätali a boli veľmi nadšení, ako krásne napredovala a napreduje. Máme doporučenú ďalšiu kúpeľňu liečbu, tak pevne verím, že zase pôjdeme. Inak, je zdravá, chodí do škôlky. Všetci špecialisti sú veľmi spokojní a ja som samozrejme hrdá maminka. Ešte raz veľká vďaka vám všetkým, pekné dni vám prajeme. Ivana s Lucinkou.

 • 8.september.2018 Ivana Král’ová napísal(a)

  Dobrý deň, opäť sa hlásime s mojou Lucinkou. Najprv chceme úprimne poďakovať všetkým úžasným darcom, ste skvelí ľudia, veľká vďaka. A čo máme nové? Prázdniny máme za sebou, a zase chodíme do škôlky, máme inú pani asistentku, ale som vďačná, že sa mi podarilo i na ďalší rok ju získať. Lucinka si ju obľúbila. Opäť ju chválili u všetkých našich špecialistov, hlavne ten výrazný posun v každej oblasti. Všetci špecialisti nám i naďalej zostali, okrem neonatologickej amb. v KE, kde nás už vyradili a pribudla nám na doporučenie a moje rozhodnutie, z CVI Po, ergoterapia v PP. Ešte raz vám všetkým veľká vďaka. Pekný deň, Ivana s Lucinkou

 • 10.december.2018 pomocdruhemu napísal(a)

  Nakoľko sa vďaka štedrým darcom podarilo požadovanú sumu vyzbierať skôr, navyšujeme zbierku na sumu 1500 EUR. Financie budú použité na kúpeľnú liečbu.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
19.12.18 Anonym 500 EUR
11.12.18 Radoslav Bartík 20 EUR
10.12.18 Anonym Prajem Vám pekné vianočné sviatky. 110 EUR
23.11.18 Anonym 10 EUR
26.10.18 Anonym 5 EUR
24.05.18 Jana Raýman 35 EUR
21.05.18 Renata Staronova 35 EUR
22.02.18 Anonym Želám Vám veľa šťastia a hlavne zdravia. Verím že Vám peniaze pomôžu vo vašej situácii. Držte sa 35 EUR
20.02.18 Vlado Cifra ml. Ahoj milá Lucka s maminkou ;) Prajem vám z celého srdiečka len všetko najkrajšie, a verím, že všetko bude v poriadku a Lucka bude zdravučká. Je úžasné dievčatko ;) Posielam aspoň takto na diaľku nekonečno pozitívnej energie. Opatrujte sa. Vlado 20 EUR
01.02.18 Anonym Držím palce a želám všetko dobre, nech sa Vám darí. Hlavne pozitívne myslieť a nevzdávať sa. 100 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
21.11.17 Anonym Držím palce aby sa dcérka uzdravila. 75 EUR
15.11.17 Jan Kovalcik 20 EUR
29.09.17 Anonym 20 EUR
04.07.17 Sweet Street, s.r.o. Tolnayova 35 EUR
09.05.17 Anonym Lucka, veľa šťastia v živote :) 5 EUR
02.02.17 Anonym 50 EUR
25.01.17 Jana Raýman Prajeme vela sil 35 EUR
25.01.17 Anonym 20 EUR
25.01.17 Anonym 10 EUR
25.01.17 Barbora Gahirova 10 EUR
23.01.17 Anonym Držíme palce. Lucka zvladne s vasou pomocou vsetko ;-) Ste silna zena. 20 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.