Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Plešivec

Potrebuje ešte:480 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
520 EUR Vyzbieraná suma
01.03.2020 Ukončenie zbierky
  • Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý
  • trpí DMO a inými pridruženými diagnózami
  • navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum
  • vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu

Zuzana Ďurinová, matka:

Som slobodná mamička 9 ročného zdravotne ťažko postihnutého synčeka Lukáška. Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre synčeka Lukáška. Lukáško má rôzne diagnózy ako napr.: DMO, autizmus, syndróm hypotónie, syndróm hyperkinetiky, syndróm hypermobility, ADHD poruchu pozornosti, je inkontinentný, zaostáva pre mentálne postihnutie, zaostáva v jemnej aj hrubej motorike. Preto navštevujeme rôzne špeciálne zariadenia a nosíme ho 3 x týždenne po 4 hod. do Špeciálnej základnej školy pre detičky s autizmom do Košíc, ktoré sú od nás vzdialené 96 km. Lukáškovi sa v škole páči. Učia sa znakovú reč a znakové písmenká pre lepšiu komunikáciu. Pre poruchu koordinácie navštevujeme špeciálne rehabilitačné centrum, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa, ale mu to pomáha. Potom každý rok absolvuje Lukáško kúpeľnú liečbu, ktorú má úplne preplatenú zdrav. poisťovňou na základe neurologickej diagnózy, ale ja ako doprovod si musím ubytovanie a stravu platiť sama. Máme zvýšené výdavky na kontroly, lieky, liečby atď. Navyše ja som po operácii štítnej žľazy, lebo som na substitučnej liečbe pre onkologické ochorenie. Je to veľmi náročné a ťažké. Preto sa obraciam na Vás o pomoc. Ja mám opatrovateľský príspevok a som slobodná mamička. Za láskavé pochopenia a za akúkoľvek pomoc Vám vopred z celého srdca aj v mene Lukáška ĎAKUJEME.

dátum zverejnenia príbehu:
štvrtok, 1. marca 2018

  • 26.október.2018 pomocdruhemu napísal(a)

    Nakoľko sa vďaka štedrým darcom podarilo vyzbierať požadovanú sumu skôr, navyšujeme zbierku na 1000 €. Finančné prostriedky budú využité na Lukáškovú liečbu.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
01.03.19 Anonym Pre úsmev na tvári 20 EUR
26.10.18 Anonym 425 EUR
19.06.18 Anonym 50 EUR
16.04.18 Radoslav Tatarčík prajem vela pozitivnej enerige 5 EUR
28.03.18 Anonym 20 EUR

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.