Marek ČIŽMÁR

Krčava

Potrebuje ešte:1355 EUR
1500 EUR Žiadaná suma
145 EUR Vyzbieraná suma
19.02.2020 Ukončenie zbierky
  • Marek sa narodil ako zdravé dieťa
  • v 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval
  • po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Michaela Pačútová, matka:

Marek sa narodil ako zdravé dieťatko – obklopený láskou a nehou. Láska a neha ostali, ale zdravie sa vytratilo. Po 2,5 roku však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili náš vysnívaný život na boj o jeho záchranu. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorné orgány. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii. Postupne ho začali prebúdzať, ale neúspešne. Po troch týždňoch sa konečne prebral so záverom Coma Vigile. Po prepustení začal kolotoč cvičení, rehabilitácii, plaču a bezmocnosti, ktorý trvá dodnes. Každodennými cvičeniami sa snažíme zlepšovať a spevňovať Marekove telo, ktoré je stále veľmi slabé, ak nemáme možnosť absolvovať rehabilitačný pobyt musíme cvičiť doma. Po prvom pobyte v rehabilitačnom zariadení sa Marek začal preberať z kómy a začal sledovať okolie. Tento krát záver diagnóza DMO – spastická kvadruparéza. Marek už dýcha sám, občas sa udrží v sede, snaží sa komunikovať, otáča sa, papka mixovanú stravu. Marek začal navštevovať materskú škôlku, kde sa mu veľmi páči. Veríme, že aj to bude správna motivácia pre neho. Chodíme na pravidelne rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko veľmi nákladne. Absolvujeme aj kúpeľne liečby, rôzne terapie, ktoré sú pre Mareka veľmi potrebné. Marekov stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. V súčasnosti riešime jediný problém ako postaviť Mareka opäť na nohy. Ďakujeme z celého srdca a veríme, že aj s vašou pomocou sa nám podarí splniť náš sen.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 19. február 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
20.12.19 Anonym 55 EUR
22.10.19 Blažena Némová Sám človek je slabý, ale vo viere je sila. Prajem pevnú vieru v božiu pomoc. 20 EUR
21.05.19 Anonym 50 EUR
15.04.19 Miroslav Škvarka 20 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

2000 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Janko SCHNEIDER

1000 EUR

Janko SCHNEIDER

Janko má 21 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Navštevuje strednú školu a pravidelne absolvuje kúpeľnú liečbu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.