DSC05526.JPG
DSC05526.JPGDSC05573.JPGDSC05550.JPG

Marek ČIŽMÁR

Krčava

Potrebuje ešte:1500 EUR
1500 EUR Žiadaná suma
0 EUR Vyzbieraná suma
19.02.2020 Ukončenie zbierky
  • Marek sa narodil ako zdravé dieťa
  • v 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval
  • po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Michaela Pačútová, matka:

Marek sa narodil ako zdravé dieťatko – obklopený láskou a nehou. Láska a neha ostali, ale zdravie sa vytratilo. Po 2,5 roku však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili náš vysnívaný život na boj o jeho záchranu. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorné orgány. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii. Postupne ho začali prebúdzať, ale neúspešne. Po troch týždňoch sa konečne prebral so záverom Coma Vigile. Po prepustení začal kolotoč cvičení, rehabilitácii, plaču a bezmocnosti, ktorý trvá dodnes. Každodennými cvičeniami sa snažíme zlepšovať a spevňovať Marekove telo, ktoré je stále veľmi slabé, ak nemáme možnosť absolvovať rehabilitačný pobyt musíme cvičiť doma. Po prvom pobyte v rehabilitačnom zariadení sa Marek začal preberať z kómy a začal sledovať okolie. Tento krát záver diagnóza DMO – spastická kvadruparéza. Marek už dýcha sám, občas sa udrží v sede, snaží sa komunikovať, otáča sa, papka mixovanú stravu. Marek začal navštevovať materskú škôlku, kde sa mu veľmi páči. Veríme, že aj to bude správna motivácia pre neho. Chodíme na pravidelne rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko veľmi nákladne. Absolvujeme aj kúpeľne liečby, rôzne terapie, ktoré sú pre Mareka veľmi potrebné. Marekov stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. V súčasnosti riešime jediný problém ako postaviť Mareka opäť na nohy. Ďakujeme z celého srdca a veríme, že aj s vašou pomocou sa nám podarí splniť náš sen.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 19. február 2019

Karin ROLLEROVÁ

1200 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Dávidko LIBIAK

1400 EUR

Dávidko LIBIAK

Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.