Martin PROKEŠ

vozokany

Potrebuje ešte:490 EUR
500 EUR Žiadaná suma
10 EUR Vyzbieraná suma
30.11.2019 Ukončenie zbierky

 

  • Martin sa narodil pridusený v 36. týždni
  • jeho diagnóza je detská mozgová obrna
  • pravidelne rehabilituje v kúpeľoch
  • vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu

Martin Prokeš:

Volám sa Martin, narodil som sa v 36. týždni, bol som pridusený a kriesený. Mám za sebou sedem operácií a moja diagnóza znie detská mozgová obrna. Od malička neustále cvičím, aby sa môj zdravotný stav zlepšoval, čo najlepšie i keď už teraz to je skôr o tom, aby sa neskracovali šľachy a stav zostával aspoň taký, aký je. Absolvoval som množstvo pobytov v kúpeloch v Čilistove, neskôr v Kováčovej a vyskúšali sme s pomocou sponzorov aj súkromné rehabilitačné centrum /3000€ iba cvičenie bez ubytovania/ . Teraz už ako dospelý chodím do kúpeľov v Bojniciach. Ale my DMO diagnóza si musíme hradiť ubytovanie a stravu vo výške cca 450€, nakoľko poisťovňa prepláca iba procedúry. Krátku vzdialenosť prejdem pomocou chodítka, ale na dlhšiu potrebujem invalidný vozík. Touto cestou sa chcem obrátiť na ľudí s dobrým srdcom, aby mi pomohli vyzbierať danú sumu, ktorá bude použitá na rehabilitačný pobyt v kúpeľoch .

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 30. november 2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
16.01.19 Anonym 5 EUR
05.12.18 Radoslav Tatarčík Si bojovnik drzim palce ! 5 EUR

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.