Martin PROKEŠ

vozokany

Potrebuje ešte:380 EUR
500 EUR Žiadaná suma
120 EUR Vyzbieraná suma
30.11.2020 Ukončenie zbierky

 

  • Martin sa narodil pridusený v 36. týždni
  • jeho diagnóza je detská mozgová obrna
  • pravidelne rehabilituje v kúpeľoch
  • vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu

Martin Prokeš:

Volám sa Martin, narodil som sa v 36. týždni, bol som pridusený a kriesený. Mám za sebou sedem operácií a moja diagnóza znie detská mozgová obrna. Od malička neustále cvičím, aby sa môj zdravotný stav zlepšoval, čo najlepšie i keď už teraz to je skôr o tom, aby sa neskracovali šľachy a stav zostával aspoň taký, aký je. Absolvoval som množstvo pobytov v kúpeloch v Čilistove, neskôr v Kováčovej a vyskúšali sme s pomocou sponzorov aj súkromné rehabilitačné centrum /3000€ iba cvičenie bez ubytovania/ . Teraz už ako dospelý chodím do kúpeľov v Bojniciach. Ale my DMO diagnóza si musíme hradiť ubytovanie a stravu vo výške cca 450€, nakoľko poisťovňa prepláca iba procedúry. Krátku vzdialenosť prejdem pomocou chodítka, ale na dlhšiu potrebujem invalidný vozík. Touto cestou sa chcem obrátiť na ľudí s dobrým srdcom, aby mi pomohli vyzbierať danú sumu, ktorá bude použitá na rehabilitačný pobyt v kúpeľoch .

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 30. november 2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
11.11.19 Anonym 100 EUR
01.07.19 Dáša Virágová 10 EUR
16.01.19 Anonym 5 EUR
05.12.18 Radoslav Tatarčík Si bojovnik drzim palce ! 5 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.