Martinko KOVÁČIK

PRIEVIDZA

Potrebuje ešte:780 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
220 EUR Vyzbieraná suma
14.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom
  • má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, povie iba zopár slov
  • od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Iveta Kováčiková, matka:

Martinko sa narodil 2 týždne po termíne. Celé tehotenstvo som mala v poriadku a až pri pôrode sa to všetko zmenilo, neskoro mi ho vybrali, syn už bol pupočnou šnúrou obmotaný okolo krku aj bruška, dusil sa a na svet prišiel cisárskym rezom. Na ďalší deň ho brali do Martina, do inkubátora, mal problémy s dýchaním a tam sme hneď od malinka začali cvičiť Vojtovu metódu až do teraz. Takto sa trápime už 15 rokov a Martinkova diagnóza je detská mozgová obrna – kvadruspastická forma, syn sám nesedí, nechodí, povie zopár slov a rozumie veľa veciam. Rád sa hrá na zemi s autami a plazí sa. Touto cestou by som chcela poprosiť o finančnú pomoc pre syna na rehabilitácie Thera-suit, veľmi mu pomáhajú a musí veľa cvičiť, aby sa mu neskracovali šľachy na rukách aj na nohách. 3 – týždňová rehabilitácia nás vyjde na 900 € a rada by som mu zakúpila aj permanentku na hipoterapiu, tá nás vyjde na 100 € a je v tom cca 11 jázd. Veľmi pekne každému ďakujeme, s pozdravom Kováčiková.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 14. marec 2017

  • 9.jún.2017 IVETA KOVACIKOVA napísal(a)

    Dobrý deň prajem. Píšem Vám po pár mesiacoch a Martinkov stav je nezmenený. Práve sme sa vrátili z rehabilitačného pobytu v Dunajskej Lužnej, kde syn cvičil vojtovu metódu a vyťahovačky a mal tam ešte masáž a vodu. Takže trošička je lepšie a zanedlho nás čaká 3 týždňový pobyt Therasuit v Banskej Bystrici,o ktorom Vám potom napíšem. Ďakujeme Vám veľmi pekne za pomoc a vďaka moc aj anonymnému darcovi, s pozdravom Maťko s maminou.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
08.10.18 Vlado Cifra ml. Ahoj Martinko, ahoj Martinkova mamina ;) Martinko, si úžasný, skvelý a statočný chlapec a s maminkou máte obaja môj úprimný obdiv 10 EUR
12.03.18 Peter Potecky 20 EUR
21.12.17 Miloš Krajčí 100 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
21.09.17 Vlado Cifra ml. 20 EUR
09.05.17 Anonym 20 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

1400 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Karin ROLLEROVÁ

900 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.