Martinko KOVÁČIK

PRIEVIDZA

Potrebuje ešte:695 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
305 EUR Vyzbieraná suma
14.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom
  • má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, povie iba zopár slov
  • od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Iveta Kováčiková, matka:

Martinko sa narodil 2 týždne po termíne. Celé tehotenstvo som mala v poriadku a až pri pôrode sa to všetko zmenilo, neskoro mi ho vybrali, syn už bol pupočnou šnúrou obmotaný okolo krku aj bruška, dusil sa a na svet prišiel cisárskym rezom. Na ďalší deň ho brali do Martina, do inkubátora, mal problémy s dýchaním a tam sme hneď od malinka začali cvičiť Vojtovu metódu až do teraz. Takto sa trápime už 15 rokov a Martinkova diagnóza je detská mozgová obrna – kvadruspastická forma, syn sám nesedí, nechodí, povie zopár slov a rozumie veľa veciam. Rád sa hrá na zemi s autami a plazí sa. Touto cestou by som chcela poprosiť o finančnú pomoc pre syna na rehabilitácie Thera-suit, veľmi mu pomáhajú a musí veľa cvičiť, aby sa mu neskracovali šľachy na rukách aj na nohách. 3 – týždňová rehabilitácia nás vyjde na 900 € a rada by som mu zakúpila aj permanentku na hipoterapiu, tá nás vyjde na 100 € a je v tom cca 11 jázd. Veľmi pekne každému ďakujeme, s pozdravom Kováčiková.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 14. marec 2017

  • 9.jún.2017 IVETA KOVACIKOVA napísal(a)

    Dobrý deň prajem. Píšem Vám po pár mesiacoch a Martinkov stav je nezmenený. Práve sme sa vrátili z rehabilitačného pobytu v Dunajskej Lužnej, kde syn cvičil vojtovu metódu a vyťahovačky a mal tam ešte masáž a vodu. Takže trošička je lepšie a zanedlho nás čaká 3 týždňový pobyt Therasuit v Banskej Bystrici,o ktorom Vám potom napíšem. Ďakujeme Vám veľmi pekne za pomoc a vďaka moc aj anonymnému darcovi, s pozdravom Maťko s maminou.

  • 10.január.2019 pomocdruhemu napísal(a)

    Chcem sa poďakovať dobrým ľuďom, ktorí prispeli Martinkovi aby mohol absolvovať ďalšiu rehabilitáciu v súkromnom rehabilitačnom centre. Dosť mu to pomohlo a hlavne v tom, že začal zas o troška lepšie sedieť a viac zdvíha nožičky, či v sede alebo v ľahu. Sú to malinké pokroky ale veľmi sa tešíme, že zas Martin niečo viac dokáže a moc Vám ďakujeme. S pozdravom Martinko a jeho mamina.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
14.01.19 Peter Potecky 35 EUR
20.12.18 monika kiss Všetko len to naj želám zo srdca. 50 EUR
08.10.18 Vlado Cifra ml. Ahoj Martinko, ahoj Martinkova mamina ;) Martinko, si úžasný, skvelý a statočný chlapec a s maminkou máte obaja môj úprimný obdiv 10 EUR
12.03.18 Peter Potecky 20 EUR
21.12.17 Miloš Krajčí 100 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
21.09.17 Vlado Cifra ml. 20 EUR
09.05.17 Anonym 20 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Patrik FODOR

5000 EUR

Patrik FODOR

Patrik sa narodil predčasne v 38. týždni tehotenstva. Po 1. očkovaní nastali viaceré problémy. Až po prvom roku lekári stanovili diagnózu DMO. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

1750 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.