Michaela PAČUTOVÁ s Marekom

Krčava

Potrebuje ešte:870 EUR
1500 EUR Žiadaná suma
630 EUR Vyzbieraná suma
17.01.2019 Ukončenie zbierky
  • Marek má 3 roky a narodil sa ako zdravý chlapček
  • nevedomky zhltol magnetické guličky a pri RTG vyšetrení skolaboval
  • následkom je neurologické poškodenie
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v Hlohovci

Michaela Pačutová, matka:

Náš synček Marek má tri rôčky. Do Novembra 2015 bol zdravý, veselý chlapček. Svojou detskou zvedavosťou a nevedomosťou pohltal magnetické guličky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu. 1.decembra 2015 bol v nemocnici monitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa to všetko začalo. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorne orgány. Operácia v Košiciach trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guličiek, došlo k resekcii tenkého črievka. Zotrval v umelom spánku, bol na pľúcnej ventilácii a pre silne poškodenie pusinky došlo k tracheostomii, ktorú sa 5.2.2016  pokúsili odstrániť a Marek to perfektne zvládol. Počas hospitalizácie absolvoval neurologické vyšetrenie so záverom Difúzne hypoxicko – ischemické poškodenie CSN po KPCR. Marekov stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Marek už dýcha sám, sedí s oporou, nerozpráva, neotáča sa, papká nazogastrickou sondou do žalúdka a popri sonde sa učí lyžičkou. Po štyroch mesiacov hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov, po prepustení absolvujeme hyperbaricku oxygenoterapiu , absolvovali sme 52 sedení, čo malo výborný efekt. Chodíme pravidelne na rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko nákladne v súkromnom rehabilitačnom centre sme boli dvakrát, je to pre nás finančne náročná liečba. Po absolvovaní rehabilitácie boli výsledky výrazného zlepšenia. Zlepšenie celkových motorických funkcii, zníženie svalového tonusu, zlepšila sa kontrola držania hlavy, stabilnejšie sedí po turecky, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti. Po absolvovaní nám odporúčajú každodenné cvičenie, logopédiu, masáže a ďalšie rehabilitačné pobyty. Pre vhodnejšie a efektívnejšie cvičenia by sme potrebovali aj stacionárny stôl. V Marekovom terajšom zdravotnom stave potrebujeme celkovo zlepšiť psychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Spievankovo a Kocúr v Botách, vtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu nádherný šťastný úsmev na tvári.
Touto cestou Vás chceme poprosiť o získanie potrebných financií, do terapie vkladáme veľké nádeje a chceme nášho synčeka Mareka postaviť na vlastné nohy, verím že to dokážem a nevzdávam to.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 17. január 2017

  • 7.apríl.2017 Michaela Pačutová napísal(a)

    Marek statočne zvládol kúpeľnú liečbu a čaká ho cvičenie v rehabilitačnom centre Natália. Ďakujeme všetkým, že nám pomáhate.

  • 23.august.2017 pomocdruhemu napísal(a)

    Marekovi rehabilitácie zlepšujú stav, pomôžte nám ho postaviť na vlastné nohy. Želaním každého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne tým vytúženým dieťaťom ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol rokoch však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili vysnívaný život na boj o jeho záchranu. Náš synček Marek má štyri rôčky. Do novembra 2015 to bol zdravý, veselý chlapček, ako každé dieťa hravý a neposedný. Práve v zápale hry sa mu do rúk dostali magnetické guľôčky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu 1. decembra 2015 bol v nemocnici monitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa to všetko začalo. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút, všetko skomplikovala a poškodila vnútorné orgány. Náročná operácia trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guľôčok, došlo k resekcii tenkého čreva. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii. Postupne ho začali prebúdzať, ale neúspešne, až po troch týždňoch sa konečne prebral. Bol to druhý najšťastnejší deň v našom živote. Po prvom pobyte v rehabilitačnom zariadení sa Marek začal preberať z kómy a začal sledovať okolie. Dýcha sám, sedí s oporou a pohmkáva si. Nerozpráva, občas sa otočí, na brušku si dvíha a otáča hlavičku. Papká sondou do žalúdka a popri sonde lyžičkou. Po štyroch mesiacoch hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov. Po prepustení sme absolvovali hyperbarickú oxygenoterapiu. Chodíme na pravidelné rehabilitácie, cestujeme po lekároch, čo je všetko veľmi nákladné. Súkromné rehabilitačné centrá sa snažíme absolvovať na odporúčanie neurológa každé tri mesiace. Po absolvovaní rehabilitačných pobytov nastalo výrazné zlepšenie celkových motorických funkcii, zníženie svalového tonusu, nárast svalovej sily, zlepšila sa kontrola držania hlavy, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti. Absolvujeme aj liečebné pobyty v Dunajskej lužnej a Kúpele v Kováčovej. Najviac u Mareka potrebujeme zlepšiť psychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Smejka a Tanculienku, vtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu to nádherný a šťastný úsmev na tvári. Začali sme s hipoterapiou, Marek si koníkov veľmi obľúbil. Jeho stav si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Touto cestou Vás chceme poprosiť o pomoc. Ďakujeme a veríme, že aj s Vašou pomocou sa nám podarí splniť túžbu – postaviť Mareka na vlastné nožičky. Marek je veľký bojovník. Z celého srdca Vám ďakujeme

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
19.11.18 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Štefan Kleiber: "Veľa síl prajeme." 10 EUR
26.10.18 Štefan Kleiber Veľa síl prajeme. 10 EUR
18.10.18 Anonym 5 EUR
18.10.18 Anonym 20 EUR
18.10.18 Anonym 5 EUR
17.10.18 Anonym 5 EUR
20.09.18 Anonym Posielam veľa síl ???? 50 EUR
06.08.18 Anonym . 200 EUR
15.06.18 Renata Staronova 30 EUR
11.06.18 Anonym 5 EUR
26.02.18 Patrícia Martanovičová Veľa šťastia a trpezlivosti prajem. Držte sa. 35 EUR
08.01.18 Anonym Drzim palce ! 35 EUR
08.01.18 Anonym 10 EUR
21.12.17 Anonym 40 EUR
19.12.17 Anonym 35 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
21.09.17 Anonym 20 EUR
16.06.17 Radoslav Tatarčík 5 EUR
26.04.17 Anonym 10 EUR
02.02.17 Anonym 50 EUR

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

2439 EUR

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

Petra má 21 rokov a diagnózu – spinálna svalová atrofia. Je ležiaca, stravu prijíma cez sondu PEG a od tohto roku má tracheostómiu.  Vítaná je finančná pomoc na kúpu prístroja Tobii PCEye Plus.

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

3000 EUR

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Vivien sa narodila sa predčasne a má viacero diagnóz. Po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať. Stará sa o ňu matka, ktorá je na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.