Nikolka JANÍČKOVÁ

Veľké Kostoľany

Potrebuje ešte:610 EUR
750 EUR Žiadaná suma
140 EUR Vyzbieraná suma
20.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva
  • hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO
  • minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Miroslava Janíčková, matka:

Nikolka sa narodila predčasne po rizikovom tehotenstve. Hneď na druhý deň mi pani doktorka neľudským spôsobom oznámila, že naša dcéra bude mať poškodený mozog, nebude chodiť, nebude rozprávať, nebude nič. Od prvej chvíle sme ju ale ľúbili a ani vo sne by nám nenapadlo, aby sme sa jej vzdali. Od narodenia sme cvičili Vojtovou metódou, navštevovali sme rôzne rehabilitácie a kúpele a cvičíme dodnes. V šiestich rokoch dcéra nastúpila do prípravného ročníka Špeciálnej základnej školy v Trnave. Tam sa postupne naučila čítať, počítať, písať a pracovať na počítači a čo to aj s rukou. Ani sme sa nenazdali a školskú dochádzku minulý rok ukončila. Od septembra navštevuje denný stacionár v Trnave. Je veľmi spoločenská a doma neobsedí, rada chodí na rôzne výlety a na dlhé prechádzky. Ja som s ňou doma na opatrovateľskom, pretože potrebuje pomoc pri všetkých činnostiach, čo sa týka hygieny, obliekania, prípravy jedál, kŕmenia, presunu na vozík, na WC, do auta a z auta atď. Manžel pracuje v poľnohospodárstve a keď je sezóna tak je v práci od rána do noci a tak som väčšinou s dcérou sama. Je to ťažké a už aj ja mám zdravotné problémy, ale dosť mi pomáhajú moji rodičia. Teraz by sme chceli vyskúšať liečbu v súkromnom rehabilitačnom centre, čo je ale dosť finančne náročné, preto oslovujem a žiadam o pomoc aj vašu nadáciu.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 20. marec 2018

  • 26.jún.2018 Miroslava Janíčková napísal(a)

    Ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí prispeli na Nikolkinu liečbu. Zatiaľ sa nám podarilo dvakrát absolvovať liečebný pobyt v Piešťanoch a musím povedať, že to Nikolke veľmi prospieva. Má lepšie držanie celého tela a rozhýbala sa jej aj ľavá ruka, ktorú má slabšiu v dôsledku svojho postihnutia. Tento rok máme z nadácií zaplatené ešte dva pobyty a dúfam, že aj na budúci rok sa nájdu dobrí ľudia, vďaka ktorým budeme môcť absolvovať pár pobytov.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
15.01.19 Anonym 5 EUR
07.01.19 Martin Klieštinec 20 EUR
28.03.18 Eva a Jozef Opetoví 20 EUR
26.03.18 Maria Čapkovicova 20 EUR
23.03.18 Monika Kernova 20 EUR
21.03.18 Veronika a Radovan Malovcovi 35 EUR
21.03.18 Igor Blaško 20 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.

Gergo FOGAS

1000 EUR

Gergo FOGAS

Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne. Sedí a chodí iba s pomocou. Absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.