Nikolka JANÍČKOVÁ

Veľké Kostoľany

Potrebuje ešte:610 EUR
750 EUR Žiadaná suma
140 EUR Vyzbieraná suma
20.03.2019 Ukončenie zbierky
  • Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva
  • hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO
  • minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Miroslava Janíčková, matka:

Nikolka sa narodila predčasne po rizikovom tehotenstve. Hneď na druhý deň mi pani doktorka neľudským spôsobom oznámila, že naša dcéra bude mať poškodený mozog, nebude chodiť, nebude rozprávať, nebude nič. Od prvej chvíle sme ju ale ľúbili a ani vo sne by nám nenapadlo, aby sme sa jej vzdali. Od narodenia sme cvičili Vojtovou metódou, navštevovali sme rôzne rehabilitácie a kúpele a cvičíme dodnes. V šiestich rokoch dcéra nastúpila do prípravného ročníka Špeciálnej základnej školy v Trnave. Tam sa postupne naučila čítať, počítať, písať a pracovať na počítači a čo to aj s rukou. Ani sme sa nenazdali a školskú dochádzku minulý rok ukončila. Od septembra navštevuje denný stacionár v Trnave. Je veľmi spoločenská a doma neobsedí, rada chodí na rôzne výlety a na dlhé prechádzky. Ja som s ňou doma na opatrovateľskom, pretože potrebuje pomoc pri všetkých činnostiach, čo sa týka hygieny, obliekania, prípravy jedál, kŕmenia, presunu na vozík, na WC, do auta a z auta atď. Manžel pracuje v poľnohospodárstve a keď je sezóna tak je v práci od rána do noci a tak som väčšinou s dcérou sama. Je to ťažké a už aj ja mám zdravotné problémy, ale dosť mi pomáhajú moji rodičia. Teraz by sme chceli vyskúšať liečbu v súkromnom rehabilitačnom centre, čo je ale dosť finančne náročné, preto oslovujem a žiadam o pomoc aj vašu nadáciu.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 20. marec 2018

  • 26.jún.2018 Miroslava Janíčková napísal(a)

    Ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí prispeli na Nikolkinu liečbu. Zatiaľ sa nám podarilo dvakrát absolvovať liečebný pobyt v Piešťanoch a musím povedať, že to Nikolke veľmi prospieva. Má lepšie držanie celého tela a rozhýbala sa jej aj ľavá ruka, ktorú má slabšiu v dôsledku svojho postihnutia. Tento rok máme z nadácií zaplatené ešte dva pobyty a dúfam, že aj na budúci rok sa nájdu dobrí ľudia, vďaka ktorým budeme môcť absolvovať pár pobytov.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
15.01.19 Anonym 5 EUR
07.01.19 Martin Klieštinec 20 EUR
28.03.18 Eva a Jozef Opetoví 20 EUR
26.03.18 Maria Čapkovicova 20 EUR
23.03.18 Monika Kernova 20 EUR
21.03.18 Veronika a Radovan Malovcovi 35 EUR
21.03.18 Igor Blaško 20 EUR

Patrik FODOR

5000 EUR

Patrik FODOR

Patrik sa narodil predčasne v 38. týždni tehotenstva. Po 1. očkovaní nastali viaceré problémy. Až po prvom roku lekári stanovili diagnózu DMO. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

3000 EUR

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Vivien sa narodila sa predčasne a má viacero diagnóz. Po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať. Stará sa o ňu matka, ktorá je na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.