Mária CSONKOVÁ s Noémi

Komárno

Potrebuje ešte:3495 EUR
3800 EUR Žiadaná suma
305 EUR Vyzbieraná suma
10.07.2019 Ukončenie zbierky
  • Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená
  • následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia
  • absolvovala náročné operácie
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku

Mária Csonková, matka:

Moja dcérka Noémi sa narodila ťažko pridusená. Po narodení mala ťažký opuch mozgu a preto má diagnózy: detská mozgová obrna, mikrokrania, spastická kvadruparéza a epilepsia. Keď mala Noémi skoro štyri roky zostala som na jej výchovu a starosti sama. Noémi absolvovala aj absolvuje už veľa terapii u nás aj v zahraničí. Terapie jej prospievajú na jej stuhnuté svaly. Pred vyše rokom Noemka absolvovala ťažkú operáciu bedrového kĺbu a šliach v zahraničí. Bola zasádrovaná od pása dole 6 týždňov. Bolo to dosť ťažké obdobie. Pred 2 mesiacmi mala ďalšiu operáciu, lebo jej museli vybrať šrouby a dlahu. Noemka potrebuje každý deň precvičovať šľachy na nohách a rozhýbať bedrový kĺb, aby jej zas nehrozilo vykĺbenie, preto by súrne potrebovala motomed motren, ktorý sa dá používať aj ležmo na posteli. Budem veľmi vďačná za každú finančnú pomoc na zakúpenie motomedu.

dátum zverejnenia príbehu:
utorok, 10. júl  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
10.09.18 Anonym 300 EUR
23.07.18 Radoslav Tatarčík Vela sil prajem 5 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.

Gergo FOGAS

1000 EUR

Gergo FOGAS

Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne. Sedí a chodí iba s pomocou. Absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Hanka DRGOŇOVÁ

1400 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.