Peter PRCIN

Veľký Kýr

Potrebuje ešte:1090 EUR
1200 EUR Žiadaná suma
110 EUR Vyzbieraná suma
25.06.2020 Ukončenie zbierky
  • Peťko má 4,5 roka a má viaceré neurologické diagnózy
  • strávil skoro rok od narodenia v nemocnici
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Andrea Šutková, matka:

Peťko sa narodil s VVCH diafragmatická hernia – bez ľavej bránice. Takmer rok od narodenia sme boli na áre. Táto dlhá hospitalizácia, veľké komplikácie a množstvo operácií sa podpísali pod neurologické diagnózy ako DMO, hypotonický syndróm ťažkého stupňa. Peťko mal 4,5 roka, no veľmi zaostáva v pohybe za svojimi zdravými kamarátmi v škôlke. Udrží sa v sede, no sám sa ešte neposadí, každá choroba ho vráti v pohybe o kúsok späť. Ešte nerozpráva, no občas sa mu podarí čosi povedať, hlavne mama. Cvičíme denne niekoľkokrát i doma, no Peťkovi najviac pomáhajú intenzívne rehabilitácie a terapie. Chceme Vás touto cestou poprosiť o pomoc s Peťkovými rehabilitáciami, aby si mohol jedného dňa splniť sen a behať so svojimi kamarátmi. Ďakujem Šutková.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 25. jún  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
08.02.19 Anonym 10 EUR
26.10.18 Anonym 50 EUR
10.07.18 Anonym 50 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.