Peter PRCIN

Veľký Kýr

Potrebuje ešte:1090 EUR
1200 EUR Žiadaná suma
110 EUR Vyzbieraná suma
25.06.2019 Ukončenie zbierky
  • Peťko má 4,5 roka a má viaceré neurologické diagnózy
  • strávil skoro rok od narodenia v nemocnici
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Andrea Šutková, matka:

Peťko sa narodil s VVCH diafragmatická hernia – bez ľavej bránice. Takmer rok od narodenia sme boli na áre. Táto dlhá hospitalizácia, veľké komplikácie a množstvo operácií sa podpísali pod neurologické diagnózy ako DMO, hypotonický syndróm ťažkého stupňa. Peťko mal 4,5 roka, no veľmi zaostáva v pohybe za svojimi zdravými kamarátmi v škôlke. Udrží sa v sede, no sám sa ešte neposadí, každá choroba ho vráti v pohybe o kúsok späť. Ešte nerozpráva, no občas sa mu podarí čosi povedať, hlavne mama. Cvičíme denne niekoľkokrát i doma, no Peťkovi najviac pomáhajú intenzívne rehabilitácie a terapie. Chceme Vás touto cestou poprosiť o pomoc s Peťkovými rehabilitáciami, aby si mohol jedného dňa splniť sen a behať so svojimi kamarátmi. Ďakujem Šutková.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 25. jún  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
08.02.19 Anonym 10 EUR
26.10.18 Anonym 50 EUR
10.07.18 Anonym 50 EUR

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

3500 EUR

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.