Peter PRCIN

Veľký Kýr

Potrebuje ešte:1100 EUR
1200 EUR Žiadaná suma
100 EUR Vyzbieraná suma
25.06.2019 Ukončenie zbierky
  • Peťko má 4,5 roka a má viaceré neurologické diagnózy
  • strávil skoro rok od narodenia v nemocnici
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Andrea Šutková, matka:

Peťko sa narodil s VVCH diafragmatická hernia – bez ľavej bránice. Takmer rok od narodenia sme boli na áre. Táto dlhá hospitalizácia, veľké komplikácie a množstvo operácií sa podpísali pod neurologické diagnózy ako DMO, hypotonický syndróm ťažkého stupňa. Peťko mal 4,5 roka, no veľmi zaostáva v pohybe za svojimi zdravými kamarátmi v škôlke. Udrží sa v sede, no sám sa ešte neposadí, každá choroba ho vráti v pohybe o kúsok späť. Ešte nerozpráva, no občas sa mu podarí čosi povedať, hlavne mama. Cvičíme denne niekoľkokrát i doma, no Peťkovi najviac pomáhajú intenzívne rehabilitácie a terapie. Chceme Vás touto cestou poprosiť o pomoc s Peťkovými rehabilitáciami, aby si mohol jedného dňa splniť sen a behať so svojimi kamarátmi. Ďakujem Šutková.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 25. jún  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
26.10.18 Anonym 50 EUR
10.07.18 Anonym 50 EUR

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

1000 EUR

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

Števko sa narodil v termíne ako zdravé dieťa. V 15 mesiacoch ochorel a užíval dlhodobo antibiotiká. Po povinnom očkovaní sa jeho stav veľmi zhoršil. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Nikolka JANÍČKOVÁ

750 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva. Hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO. Minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.