Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

Teplička nad Váhom

Potrebuje ešte:610 EUR
1000 EUR Žiadaná suma
390 EUR Vyzbieraná suma
25.01.2019 Ukončenie zbierky
  • Števko sa narodil v termíne ako zdravé dieťa
  • v 15 mesiacoch ochorel a užíval dlhodobo antibiotiká
  • po povinnom očkovaní sa jeho stav veľmi zhoršil
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt

Radoslava Guriňová, matka:

Nie je na svete väčší zázrak, než dieťa. Nie je nič čistejšieho, než jeho oči. Nie je nič sladšieho, než jeho úsmev. Úprimne z celého srdiečka by sme Vás, milí darcovia, chceli poprosiť o finančnú pomoc pre naše slniečko Števka, ktorý napriek svojmu hendikepu nás posúva vpred. Števko aj napriek tomu, že som s ním mala rizikové tehotenstvo, kde som bola od 24. týždňa v nemocnici na udržiavaní sa narodil v termíne ako zdravé dieťa. Tesne po narodení Števkovi robili všetky možné vyšetrenia aj sono mozgu a všetko bolo v poriadku. Števko sa vyvíjal ako každé zdravé dieťa až kým v 15. mesiacoch neochorel. Števko do 19. mesiacov vedel sám chodiť, hovoriť bežné slová ako jeho rovesníci, dodržiaval hygienické návyky, jednoducho to bolo zdravé a čulé dieťa. Vybrali sme postupne tri druhy antibiotík, ktoré nezabrali, tak nás pani doktorka poslala nakoniec na denný stacionár 2x denne inhalovať. Samozrejme, že táto liečba trvala 4 mesiace a tým pádom sme meškali s očkovaním, takže nás pani doktorka na kontrole po liečbe na stacionári zaočkovala v 19. mesiacoch. Tri dni po očkovaní sa Števkov zdravotný stav úplne zmenil, samozrejme k horšiemu, vrátil sa na úroveň polročného dieťaťa. Zrazu nám prestal chodiť, rozprávať, dodržiavať hygienické návyky. A potom sa nám obrátil život naruby. Neustály kolotoč návštev u lekárov, rehabilitácií a nekonečných návštev nemocníc. Števkova hlavná diagnóza je detská mozgová obrna – kvadrupareticko-hypotonicko spastický syndróm stredne ťažkého stupňa. K tomu sa nám pridružilo kopec ďalších diagnóz ako problémy s rečou, so správaním, skolióza, ploché nohy, jemná a hrubá motorika, inkontinencia III. stupňa, mentálne postihnutie. V roku 2015 sa Števkovi zhoršil zdravotný stav natoľko, že sa mu začalo zastavovať dýchanie a zároveň odpadával a z toho vznikla diagnóza Kvalitatívna porucha vedomia. Števko navštevuje 3. ročník v Špeciálnej základnej škole, ale vzhľadom nato, že sa mu v škole nie veľmi darilo bol preradený do B variantu, čiže do ľahšieho variantu, navštevuje len 4 vyučovacie hodiny, pretože viac kvôli zdravotnému stavu nezvláda. Sme 5-členná rodina, ktorú tvorí ocko ako živiteľ rodiny, matka je na opatrovateľskom príspevku a 3 deti, Danko – zdravý  je šiestak na ZŠ, Števko – DMO je tretiak v ŠZŠ a Aďko – dyslália je predškolák v MŠ. Žijeme v 3-izbovom nájomnom byte, ktorý je finančne dosť náročný, kde mesačne platíme 430 €.
Pre Števkove pokroky je potrebné, aby pravidelne rehabilitoval a zároveň navštevoval rehabilitácie a kúpele. Ročne chodíme 2x do Dunajskej Lužnej, kde nás jeden pobyt stojí 350 €, 2x ročne na trojtýždňový pobyt TheraSuit, kde nás pobyt stojí 900 €+ 600 € ubytovanie, 2x ročne na dvojtýždňový pobyt TheraSuit, kde nás pobyt stojí 600 €+ 400 € ubytovanie a 1x ročne kúpele v Turčianských Tepliciach, kde nás pobyt stojí 500 €. Týždenne navštevujeme Bobath terapiu, kde hodina stojí 15 €, Vojtove cvičenie, kde hodina stojí 20 €, Hypoterapiu, kde hodina stojí 15 € a Canisterapiu, kde hodina stojí 20 €. Veľmi pekne Vám za podporu nášho slniečka Števka z celého srdiečka ĎAKUJEME.

dátum zverejnenia príbehu:
streda, 25. január 2017

  • 5.jún.2017 Štefan Guriň napísal(a)

    Zdravím Vás milí naši darcovia, v apríli tohto roku sme úspešne absolvovali rehabilitáciu v Dunajskej Lužnej, čo nás stálo 350,00 eur a o mesiac by sme mali nastúpiť na rehabilitačný pobyt TheraSuit do Centra Natália. Akurát sa nám podarilo úspešne ukončiť 3. ročník Špeciálnej Základnej školy. Števko je malý veľký bojovník, ktorý sa nikdy nevzdáva aj napriek každodennému tvrdému cvičeniu a absolvovaniu rôznych iných terapií a hodinových cvičení. Pevne veríme, že aj vďaka vám milí darcovia sa nám podarí nazbierať finančné prostriedky na ďalšie pokroky pre Števka. A zato všetko vám patrí veľké ĎAKUJEME.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
20.12.18 Anonym 70 EUR
19.12.18 Anonym 20 EUR
09.03.18 Anonym 100 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
08.12.17 jaroslava bačinska 20 EUR
21.08.17 Anonym 20 EUR
04.08.17 Anonym Teplička nad Váhom 10 EUR
29.05.17 Rastislav Sýkora 100 EUR

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.