Tadeáško HARCEK

Radoľa

Potrebuje ešte:900 EUR
900 EUR Žiadaná suma
0 EUR Vyzbieraná suma
18.01.2020 Ukončenie zbierky
  • Tadeáško sa narodil v termíne
  • popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam
  • najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Veronika Harceková, matka:

Pomoc pre nášho veľkého bojovníka Tadeáška, aby aj on raz mohol chodiť. Naším obrovským a jediným snom je, aby Tadeáško chodil a porozumel naším slovám a gestám, aby sa dokázal aj so svojím bratom zahrať a vnímať okolie. Preto vás prosíme o pomoc, ktorá nás posunie, aj keď len o krôčik, ďalej. Tadeáško sa narodil ako naše druhé bábätko v termíne. Tehotenstvo prebiehalo do 7. mesiaca v poriadku, vtedy sa hlásil predčasný pôrod, ale našťastie sme to dotiahli dokonca. Absolvovala som amniocentézu, žiaden syndróm sa nepotvrdil a ani doteraz z genetického vyšetrenia. Ďalší gynekológovia si taktiež nič nevšimli. Pôrod bol spontánny, popôrodná adaptácia sťažená, zakrvácanie do mozgu, nepravidelné dýchanie, petéchie a nasledovalo kopec vyšetrení, o ktorých sa nám ani v zlom sne nesnívalo. Bol sondovaný 3. týždne, žiaľ mliečko len odsávané 3. mesiace, už v pôrodnici bol zistený prekonaný kongitívny citomegalovírus, ktorý je veľmi nebezpečný pre tehotné a žiaľ počas tehotenstva nebol zistený a nie je ani zaradený v gynekologických serológiach, ako je napríklad rubeola alebo HIV vírus! Taktiež priradená mikrocefália, sek.epilepsia, percepčná porucha sluchu obojstranná. Máme aparátiky, pravidelné neurologické vyšetrenia, EEG, porucha CNS, hypotónický syndróm, nová diagnóza po vykonaní magnetickej rezonancie -Dandy-Walker malformácia a aj problém s očkami – astigmatizmus, mentálne zaostávanie, DMO – dyskinetická forma a napriek všetkým týmto diagnózam veľmi túžime po jeho napredovaní a veľmi nás povzbudzuje aj tým, že chce napredovať aj on sám! A tak musíme niekoľkokrát denne cvičiť a rozvíjať motoriku a k tomu nám neskutočne pomáhajú aj rehabilitačné pobyty, ktoré nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Momentálne sme po 3 operáciách, najvážnejší je obštrukčný megaureter, kde hrozilo trvale poškodenie obličky. Dúfame, že už tak skoro nepôjdeme na sálu. Touto cestou Vás chcem všetkých dobrých ľudí poprosiť o akúkoľvek finančnú pomoc pre Tadeáška, aby sme mohli aj naďalej po krôčiku napredovať a aby sa Tadeáško zaradil, aj napriek všetkým hrozným diagnózam, medzi deti a dokázal ich vnímať a hrať sa s nimi. Všetkým vopred úprimne ĎAKUJEME. Finančnú pomoc použijeme na rehabilitačný pobyt v Centre Natália, Hlohovec.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 18. január 2019

Dávidko LIBIAK

1400 EUR

Dávidko LIBIAK

Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.

Maxim FRANKO

3077 EUR

Maxim FRANKO

Maxim má 3 roky a narodil sa predčasne. Má detskú mozgovú obrnu a pridružené diagnózy. Je na vozíku a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.