Tadeáško HARCEK

Radoľa

Potrebuje ešte:540 EUR
900 EUR Žiadaná suma
360 EUR Vyzbieraná suma
18.01.2020 Ukončenie zbierky
  • Tadeáško sa narodil v termíne
  • popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam
  • najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Veronika Harceková, matka:

Pomoc pre nášho veľkého bojovníka Tadeáška, aby aj on raz mohol chodiť. Naším obrovským a jediným snom je, aby Tadeáško chodil a porozumel naším slovám a gestám, aby sa dokázal aj so svojím bratom zahrať a vnímať okolie. Preto vás prosíme o pomoc, ktorá nás posunie, aj keď len o krôčik, ďalej. Tadeáško sa narodil ako naše druhé bábätko v termíne. Tehotenstvo prebiehalo do 7. mesiaca v poriadku, vtedy sa hlásil predčasný pôrod, ale našťastie sme to dotiahli dokonca. Absolvovala som amniocentézu, žiaden syndróm sa nepotvrdil a ani doteraz z genetického vyšetrenia. Ďalší gynekológovia si taktiež nič nevšimli. Pôrod bol spontánny, popôrodná adaptácia sťažená, zakrvácanie do mozgu, nepravidelné dýchanie, petéchie a nasledovalo kopec vyšetrení, o ktorých sa nám ani v zlom sne nesnívalo. Bol sondovaný 3. týždne, žiaľ mliečko len odsávané 3. mesiace, už v pôrodnici bol zistený prekonaný kongitívny citomegalovírus, ktorý je veľmi nebezpečný pre tehotné a žiaľ počas tehotenstva nebol zistený a nie je ani zaradený v gynekologických serológiach, ako je napríklad rubeola alebo HIV vírus! Taktiež priradená mikrocefália, sek.epilepsia, percepčná porucha sluchu obojstranná. Máme aparátiky, pravidelné neurologické vyšetrenia, EEG, porucha CNS, hypotónický syndróm, nová diagnóza po vykonaní magnetickej rezonancie -Dandy-Walker malformácia a aj problém s očkami – astigmatizmus, mentálne zaostávanie, DMO – dyskinetická forma a napriek všetkým týmto diagnózam veľmi túžime po jeho napredovaní a veľmi nás povzbudzuje aj tým, že chce napredovať aj on sám! A tak musíme niekoľkokrát denne cvičiť a rozvíjať motoriku a k tomu nám neskutočne pomáhajú aj rehabilitačné pobyty, ktoré nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Momentálne sme po 3 operáciách, najvážnejší je obštrukčný megaureter, kde hrozilo trvale poškodenie obličky. Dúfame, že už tak skoro nepôjdeme na sálu. Touto cestou Vás chcem všetkých dobrých ľudí poprosiť o akúkoľvek finančnú pomoc pre Tadeáška, aby sme mohli aj naďalej po krôčiku napredovať a aby sa Tadeáško zaradil, aj napriek všetkým hrozným diagnózam, medzi deti a dokázal ich vnímať a hrať sa s nimi. Všetkým vopred úprimne ĎAKUJEME. Finančnú pomoc použijeme na rehabilitačný pobyt v Centre Natália, Hlohovec.

dátum zverejnenia príbehu:
piatok, 18. január 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
23.04.19 Anonym 20 EUR
23.04.19 Miroslava Baľáková 20 EUR
23.04.19 Tomas Svik 80 EUR
23.04.19 Anonym 35 EUR
23.04.19 Anonym 20 EUR
23.04.19 Emilia Kacerikova 20 EUR
23.04.19 Anonym Držíme palce! 20 EUR
17.04.19 Anonym 20 EUR
17.04.19 Anonym 20 EUR
16.04.19 Marián Čelko 50 EUR
15.04.19 Anna Vojčíková 35 EUR
28.02.19 Renata Staronova 20 EUR

Anetka LUCKÁ

1500 EUR

Anetka LUCKÁ

Anetka má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a mentálnym postihnutím. Nechodí, nerozpráva, je plienkovaná a vyžaduje celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku Motomed.

Karin ROLLEROVÁ

1200 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.