Viktória a Samuel JANKUROVÍ

Kežmarok

Potrebuje ešte:1360 EUR
1400 EUR Žiadaná suma
40 EUR Vyzbieraná suma
29.05.2020 Ukončenie zbierky
  • Viktória a Samuel sú dvojičky, ktoré sa narodili predčasne
  • sú imobilní a odkázaní na každodennú starostlivosť
  • Viktória navštevuje strednú školu a Samuel špeciálnu školu
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Slavomíra Jankurová, matka:

Som matka 3 detí. Najstaršia sa volá Kristína má 18 rokov. Je zdravá. Ďalšie dve deti, sú dvojičky: Viktória a Samuel, majú 16 rokov. Narodili sa predčasne v 32 týždni tehotenstva. Obaja majú DMO. Moje dvojičky sú na vozíku. Keď mali dva roky absolvovali prvú operáciu očí a následne viac krát operácie nôh. Viktória je samostatná. Vie chodiť s pomocou chodítka, a bariel, sama sa vie najesť a obliecť.  Viktória vie, že ak chce napredovať potrebuje poctivo cvičiť. Od septembra 2018 nastúpila na strednú školu v Levoči, odbor administratíva. Je veľmi šikovná a vnímavá. Liečenie vo Svetielku v Prešove jej veľmi pomáha a vďaka liečeniu ju to posúva a napreduje. Samko je na tom horšie, potrebuje dennodennú starostlivosť. Samkovi liečenie tiež pomáha, jeho svalstvo nie je tak stuhnuté, snažia sa ho naučiť ísť na štyri, je to pre neho tažké, no nevzdáva sa. Samko navštevuje SZŠ v Kežmarku, je veľmi šikovný ma samé jednotky. Po mentálnej stránke sú na tom dobre, a však Viktória ako dospieva si uvedomuje v akom stave sa nachádza a veľmi tuží samostatne sa postaviť na nohy a osamostatniť sa.
Každý človek rád sníva a ja snívam tiež, snívam o tom, aby sa Viktória postavila na vlastne nohy, aby sa vedela zaradiť do života, a Samko, aby dokázal chodiť aspoň po štyroch. Naša finančná situácia nie je až taká dobrá, aby sme naším deťom dokázali pomôcť, preto sa snažíme zháňať finančné prostriedky. Je to z roka na rok ťažšie, keďže deti sú skoro dospelé, snažíme sa zháňať pomoc kým sa dá. Navštívili sme viaceré rehabilitačné pobyty a kúpeľné liečby. Momentálne navštevujeme rehabilitačné stredisko v Prešove, ktoré deťom veľmi pomáha, ale 3-týžnový pobyt na jedno dieťa stojí 1050 EUR . Tieto súkromné rehabilitačné pobyty poisťovňa neprepláca + cesta, kde denne dochádzame z Kežmarku do Prešova .Je to finančné náročne . Za každý váš dar, ktorý nám pošlete s celého srdca ďakujeme. S pozdravom Viktória a Samuel s rodinou.

dátum zverejnenia príbehu:
streda, 29. máj 2019

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
07.01.20 Anonym Zelam Vám veľa lásky, trpezlivosti a božieho požehnania pre celú rodinu. 20 EUR
02.09.19 Anonym Prajem veľa síl a úsmev na tvári - napriek všetkému :) 20 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Glória VIERIKOVÁ

2800 EUR

Glória VIERIKOVÁ

Glória má 1,5 roka a narodila sa predčasne. Zaostáva v hrubej motorike, ešte stabilne nesedí a nechodí. Cvičí Vojtovu metódu a absolvovala aj súkromné rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.