Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Partizánske

Potrebuje ešte:1355 EUR
3000 EUR Žiadaná suma
1645 EUR Vyzbieraná suma
08.03.2019 Ukončenie zbierky

 

 • Vivien sa narodila predčasne s viacerými diagnózami
 • po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať
 • stará sa o ňu matka sama, nakoľko ich otec opustil
 • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Monika Adamíková, matka:

Moja jediná dcérka Vivien sa narodila predčasne v roku 2014 a to z dôvodu, že nebolo počuť ozvy. Vážila len 1700 g a merala 41 cm. Celé tehotenstvo prebiehalo v poriadku, neboli žiadne komplikácie, no po jej narodení, ako týždne a mesiace plynuli, tak pribúdalo viac a viac diagnóz. Najskôr sa prejavili problémy so srdiečkom, zistila sa ľavá komora dylatovaná, kardiomyopatia. Keď mala Vivinka len 6 týždňov musela ísť na operáciu srdiečka, uzatváral sa jej duktus. Následne sa pridružila enterokolitída, hypotonia. Asi dva mesiace ležala v nemocnici a potom hurá domov. Dlho sme sa netešili, po prvom očkovaní úplne prestala reagovať na podnety, nesmiala sa a pridružila sa epilepsia. No asi najhorším okamihom bolo pre mňa, keď mi lekári oznámili, že má pravdepodobne metabolickú poruchu mitochondrii. Lekári to nazvali „najhoršie z najhoršieho“, bol to strašný úder pod pás. Nikdy som si nemyslela, že moje dieťatko raz bude ťažko zdravotne postihnuté a už vôbec nie, že mi môže odísť z tohto sveta zo dňa na deň, nakoľko táto diagnóza je neliečiteľná. Aby toho nebolo málo, tak otec Vivinky nás opustil a nechal samé bojovať so všetkými diagnózami. V januári 2015 som bola s dcérkou na špeciálnom vyšetrení v Prahe ohľadom metabolickej poruchy. Keďže výsledky trvajú veľmi dlho, niekedy až niekoľko rokov, ešte stále čakáme. V januári 2016 sa Vivinke pridružila ďalšia diagnóza, štítna žľaza. Napriek tomu všetkému moja dcérka znamená pre mňa všetko i keď to máme v živote veľmi ťažké, nakoľko i ja sama som ZŤP pacient a prekonala som leukémiu, výmenu oboch bedrových kĺbov a aj ramenného. Viem, že aj ona sa snaží bojovať zo všetkých síl. Vivinka ma 3 rôčky a už sme sa zúčastnili niekoľkých rehabilitačných pobytov, ktoré nás presvedčili o tom, že cvičenie má naozaj pre dcérku veľký význam. Nie je to jednoduché zvládať tieto pobyty po finančnej stránke, nakoľko jej otec neplatí pravidelne výživné. Najdôležitejšie je pre mňa, aby bola rehabilitovaná, aby dokázala aspoň sedieť, keďže je len ležiaca. Vďaka týmto pobytom sa naučila sedieť s oporou. Veľmi rada by som prijala finančnú pomoc pre dcérku na rehabilitačné pobyty. Ďakujeme.

dátum zverejnenia príbehu:
streda, 8. marec 2017

 • 28.august.2017 pomocdruhemu napísal(a)

  17.august.2017 Monika Adamikova napísal(a) Vďaka nadácii Pomoc druhému a ľudom, ktorí nám pomohli vyzbierať peniažky, sa nám podarilo absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt, kde sme boli po prvý krát. Vivinka tento týždňový pobyt zvládla úplne v poriadku a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov ako napr. zhoršenie epi záchvatov. Viedla si naozaj statočne a som na ňu veľmi hrdá.

 • 27.september.2017 pomocdruhemu napísal(a)

  V auguste sme sa zúčastnili rehabilitačného pobytu v Šamoríne, z ktorého posielame fotky. Ďakujem, s pozdravom Adamikova Monika.

 • 8.marec.2018 pomocdruhemu napísal(a)

  Vivinka rastie do krásy, teším sa z toho ako krásne papá i keď má problémy s trávením. Je pravda, že nám čosi pochudla za posledných pár mesiacov, ale zato narástla do dĺžky. Nedávno sme dostali vertikalizátor, do ktorého musím dcérku vertikalizovať, no napriek mojim veľkým obavám je v ňom Vivinka nesmierne spokojná a páči sa jej tam. Veľkou nevýhodou tohto vertikalizátora je, že ju tam neviem pripevniť sama, ale len s niekoho pomocou, takže ho využívame len u rodičov. Momentálne čakáme na elektrický polohovateľný vertikalizátor, ktorý by som už mohla ovládať sama a využívať kedykoľvek. Čo sa týka dcérky, tak jej fyzická kondícia zostava nezmenená, snažím sa ju udržiavať rehabilitáciami a masážami. Na rehabilitačné pobyty chodíme len 2 krát do roka, keďže u nás platí pravidlo "niekedy menej znamená viac". Viem, že by mi väčšiu záťaž nezvládla a aj z finančných dôvodov je to ťažké.

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
07.01.19 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Dar od AUDIO SLOVAKIA S.R.O 200 EUR
11.12.18 Anonym Prajem Vam pozehnane Vianoce vela lasky, zdravia a Bozieho pozehnania. Monika 50 EUR
05.10.18 Anonym 200 EUR
21.05.18 Anonym 200 EUR
30.04.18 Anonym 200 EUR
14.03.18 Anonym Dar od Anny Dubjelovej 40 EUR
06.02.18 Eva Mihalikova 5 EUR
08.01.18 Anonym Audio Slovakia Dzuranyi 200 EUR
08.12.17 NADÁCIA POMOC DRUHÉMU Prajeme Vám šťastie, lásku, radosť a dúfame, že všetky Vaše sny a priania sa stanú skutočnosťou. Krásne sviatky želá Nadácia Pomoc druhému. 50 EUR
05.04.17 Anonym 500 EUR

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

1500 EUR

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

Miško má 13 rokov a od narodenia trpí DMO a epilepsiou. Je ležiaci, plienkovaný a stará sa o neho matka. Napriek ťažkostiam denno – denne cvičí. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.