Pavlínka JALCOVÁ

Veľký Lapáš

Potrebuje ešte:1970 EUR
2000 EUR Žiadaná suma
30 EUR Vyzbieraná suma
20.08.2019 Ukončenie zbierky
  • Pavlínka má 27 rokov a trpí zriedkavou chorobou
  • jej zdravotný stav sa za posledné štyri roky veľmi zhoršil
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie

Zuzana Jalcová, matka:

Volám sa Zuzana. Som mamina Pavlínky, 27 ročnej slečny. Pavlínka má zriedkavú chorobu, ktorá nabrala spád keď mala 24 rokov. Začalo to v roku 2014, keď akosi nevedela zdvíhať nohy. Nevedela ísť po schodoch, prekročiť prah, pretože jej to nešlo. Nevedeli sme to ani my pochopiť, veď dovtedy sama chodila po schodoch, behala, nebol žiadny problém. Asi o tri mesiace jej začali padať vlasy, schudla 10 kg. Zostala plienkovaná. Jej zdravotný stav sa zhoršoval a lekári nevedeli prísť na diagnózu. Začala padať, stratila stabilitu, prestala chodiť, už sa nevládala sama najesť, neudržala nič v rukách. Prestala jesť, schudla ďalších 10 kg, zostala ležiaca, bez života na invalidnom vozíku. Nastúpil rad vyšetrení. Zistilo sa, že Pavlínke sa ukladá na mozgu železo, čím sa poškodzuje mozog a preto nevie ovládať svoje telo, preto ochrnula, nerozpráva, má problém so spánkom, nevie spať. Poškodený mozog nevie už nič normálne riadiť tak, ako by mal. Na odstránenie železa nie sú lieky. Jedine lieky na uvoľnenie stuhnutia tela jej dokážu trochu uvolniť bolesť svalov. Je smutná, jej oči všetko napovedia. Snažím sa jej pomôcť ako sa dá. Rehabilitácie, kúpele, výživové doplnky. Som sama bez manžela, jej otec nemá záujem, neprispieva, žije si svoj život. Je to veľmi ťažké, psychicky náročné a samozrejme aj finančne. Chcem jej aspoň trochu skvalitniť život, pokiaľ to bude v mojich silách. Je to moje dieťa, moja Pavlínka, veľmi ju ľúbim. Preto som sa odhodlala zvoliť túto formu pomoci a každému za ňu vopred ĎAKUJEM.

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 20. august  2018

Prehľad darov

Dátum Meno Darcu Odkaz Suma
16.10.18 Anonym Pre úsmev na tvári. 20 EUR
02.10.18 Anonym 5 EUR
27.08.18 Anonym 5 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.