Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný Kubín
Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Radoľa
Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Dávid ŽIDO

4000 EUR

Dávid ŽIDO

Stakčín
Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne. Má za sebou veľa operácii a od narodenia musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Alekšince
Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Maxim FRANKO

3077 EUR

Maxim FRANKO

SVIDNÍK
Maxim má 3 roky a narodil sa predčasne. Má detskú mozgovú obrnu a pridružené diagnózy. Je na vozíku a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

vozokany
Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

1000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Šarišské Michaľany
Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce
Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

2439 EUR

Petra HALMEŠOVÁ s rodinou

Nitra
Petra má 21 rokov a diagnózu - spinálna svalová atrofia. Je ležiaca, stravu prijíma cez sondu PEG a od tohto roku má tracheostómiu.  Vítaná je finančná pomoc na kúpu prístroja Tobii PCEye Plus.

Pavlínka JALCOVÁ

2000 EUR

Pavlínka JALCOVÁ

Veľký Lapáš
Pavlínka má 27 rokov a trpí zriedkavou chorobou. Jej zdravotný stav sa za posledné štyri roky veľmi zhoršil. Následkom ukladania železa v mozgu ho má poškodený. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno
Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Komárno
Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Veľký Kýr
Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Patrik FODOR

5000 EUR

Patrik FODOR

Veľké Trakany
Patrik sa narodil predčasne v 38. týždni tehotenstva. Po 1. očkovaní nastali viaceré problémy. Až po prvom roku lekári stanovili diagnózu DMO. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Riška KARSOVÁ

3000 EUR

Riška KARSOVÁ

Svidník
Riška prekonala detskú mozgovú obrnu. Podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť. Veľmi rada navštevuje školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Alexandra ŠVECOVÁ

2000 EUR

Alexandra ŠVECOVÁ

Geča
Alexandra má 29 rokov a narodila sa s DMO. Vyštudovala vysokú školu. Absolvovala ortopedické operácie, ktoré jej pomohli postaviť sa na nohy. Musí veľa rehabilitovať, vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Matej Sontag

3000 EUR

Matej Sontag

Lipany
Matej má 15 rokov a narodil sa s DMO. Pohybuje sa iba na kolenách a potrebuje pomoc asistenta. Je žiakom 8. ročníka špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na operáciu ULZIBAT a rehabilitačný pobyt.

Dominika SZABOVÁ

3330 EUR

Dominika SZABOVÁ

Lehota
Dominika má 19 rokov a prekonala DMO. Pohybuje sa pomocou bariel a invalidného vozíka. Študuje na strednej odbornej škole v Bratislave. Vítaná je finančná pomoc na kúpu rehabilitačnej pomôcky.

Nikolka JANÍČKOVÁ

750 EUR

Nikolka JANÍČKOVÁ

Veľké Kostoľany
Nikolka sa narodila predčasne, z rizikového tehotenstva. Hneď po pôrode lekári stanovili diagnózu DMO. Minulý rok ukončila Špeciálnu základnú školu v Trnave. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.  

Karin ROLLEROVÁ

1200 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Ivanka pri Dunaji
Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Nitra
Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Plešivec
Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.

Sebastián VIRÁG

700 EUR

Sebastián VIRÁG

Vráble
Sebastiánko sa narodil ako zdravý chlapec. V 4 mesiacoch sa jeho vývoj spomalil a zastavil. Diagnostikovali mu svalovú muskulárnu atrofiu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu v Centre Natália Hlohovec.

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

750 EUR

Miroslava RAJNÍKOVÁ s Lucaskom

Dubnica nad Váhom
Lucasko sa narodil v termíne a ako sa zdalo zdravý. Po dovŕšení 4 mesiacov sa prejavili prvé príznaky ochorenia. Dnes má 7 a pol rokov a trpí tuberóznou sklerózou. Vítaná je finančná pomoc na podporné terapie.

Hanka DRGOŇOVÁ

1400 EUR

Hanka DRGOŇOVÁ

Jaslovské Bohunice
Hanka sa narodila ako 1600 g dieťatko. Trpí DMO a epilepsiou. Dnes má Hanka 10 rokov a navštevuje 4. ročník základnej školy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Dávidko LIBIAK

1400 EUR

Dávidko LIBIAK

Zvolen
Dávidko sa narodil predčasne v 25 tt cisárskym rezom. Jeho prognózy na život boli takmer nulové. Trpí DMO a viacerými pridruženými diagnózami. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Miloš VALJENT

2000 EUR

Miloš VALJENT

Považská Bystrica
Miloš má 29 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Od narodenia je na vozíku. Absolvuje rôzne terapie, aby sa postavil na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a liečbu.

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

1500 EUR

Katarína HOŠEKOVÁ s Miškom

Handlová
Miško má 13 rokov a od narodenia trpí DMO a epilepsiou. Je ležiaci, plienkovaný a stará sa o neho matka. Napriek ťažkostiam denno - denne cvičí. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Anetka LUCKÁ

1500 EUR

Anetka LUCKÁ

Habovka
Anetka má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a mentálnym postihnutím. Nechodí, nerozpráva, je plienkovaná a vyžaduje celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku Motomed.

Gergo FOGAS

1000 EUR

Gergo FOGAS

Boheľov
Gergő je 9 ročný chlapec, ktorý sa narodil predčasne. Sedí a chodí iba s pomocou. Absolvoval viacero rehabilitačných pobytov a liečebných procedúr. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Iveta LAUKOVÁ s Lenkou

Dolný Kubín
Lenka má 22 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Vo všetkom je odkázaná na pomoc matky. Denne navštevuje domov sociálnych služieb. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie a prerobenie auta.

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

500 EUR

Silvia TARGOŠOVÁ s Denisom

Liptovská Lúžna
Denisko sa narodil predčasne v 30. tt s DMO. Teraz má 14 rokov a chodí do 8. ročníka ZŠ. Od narodenia cvičil Vojtovu metódu a absolvoval rehabilitačné pobyty. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Andrej MAHÚT

2500 EUR

Andrej MAHÚT

Krivá
Andrejko sa narodil v roku 2004 ako tretie dieťa. Keď mal 1 rok genetické testy potvrdili Angelmanov syndróm. Navštevuje siedmy ročník špeciálnej školy. Vítaná je finančná pomoc na kúpu auta.

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

2200 EUR

Jana PAULOVIČOVÁ s Tomáškom

Žitavany
Tomáško má desať rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.

Martinko KOVÁČIK

1000 EUR

Martinko KOVÁČIK

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, plazí sa a povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Thera-suit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tobias KRAJŇÁK

2000 EUR

Tobias KRAJŇÁK

Hozelec
Tobiasko sa narodil predčasne v 31. tt a trpí detskou mozgovou obrnou. Stará sa o neho matka, s ktorou pravidelne absolvuje rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

3000 EUR

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Partizánske
Vivien sa narodila sa predčasne a má viacero diagnóz. Po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať. Stará sa o ňu matka, ktorá je na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ondrej RAČKO

1000 EUR

Ondrej RAČKO

Piešťany
Ondrej má 16 rokov a trpí nevyliečiteľnou chorobou - svalovou dystrofiou. Jeho stav si vyžaduje nemalé finančné náklady na liečbu. Vítaná je finančná pomoc na opravu rehabilitačných pomôcok.

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

3980 EUR

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Miško VARGA

600 EUR

Miško VARGA

Drienov
Miško bude mať 3 roky. Narodil sa zdravý, ale po troch mesiacoch sa jeho vývoj zastavil. Neprevracia sa, neberie hračky do rúk, nesedí, je ležiaci. Má retardáciu psychomotorického vývoja. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitáciu.

Peťko MINARIČ

1400 EUR

Peťko MINARIČ

Budmerice
Peťko sa narodil v riadnom termíne a bez komplikácií. Nechodí a výrazne zaostáva za rovesníkmi. Diagnostikovali mu  centrálnu koordinačnú poruchu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.