Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

rodina PAULOVIČOVÁ

1500 EUR

rodina PAULOVIČOVÁ

Žitavany
Tomáško má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou. Navštevuje špeciálnu školu v Zlatých Moravciach. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí poberajú invalidný dôchodok. Vítaná je finančná pomoc na rehabili

Mirko VADÁS

3500 EUR

Mirko VADÁS

Sačurov
Mirko sa narodil v termíne a bez komplikácií. Následne mu diagnostikovali: vybočené chodidlo, parézu tváre, hypotóniu, poruchu sluchu a iné. Mirko bude mať 3 roky a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na liečbu.

Saška KOSTOLÁNIOVÁ

3500 EUR

Saška KOSTOLÁNIOVÁ

Hlohovec
Sašenka má 5 rokov a narodila sa predčasne. Po krvácaní do mozgu nastali zdravotné problémy. Od narodenia pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Andrea VARÁDYOVÁ so Sebastianom

5000 EUR

Andrea VARÁDYOVÁ so Sebastianom

Chanava
Sebastian má 4 roky a narodil sa v termíne. Komplikácie pri pôrode spôsobili DMO a epilepsiu. Pravidelne rehabilituje a navštevuje kúpele. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Renátka TOBYOVÁ

2500 EUR

Renátka TOBYOVÁ

Levice
Renátka má 20 rokov a narodila sa s nízkou pôrodnou váhou. Dostala krvácanie do mozgu a jej mozog sa prestal vyvíjať. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu polohovateľnej postele.

Lenka HNIDZÍKOVÁ

1000 EUR

Lenka HNIDZÍKOVÁ

Turzovka
Lenka sa narodila predčasne v 26. týždni tehotenstva. Nechodí, nerozpráva a potrebuje zvýšenú hygienu. Je v pestúnskej starostlivosti starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Marko HUDEC

750 EUR

Marko HUDEC

Banská Bystrica
Marko sa narodil predčasne, v 7. mesiaci tehotenstva. Sono mozgu ukázalo cysty na mozgu a diagnózu DMO. Marko má 2 roky, nepretáča, nelozí a neštvornožkuje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v Centre Natália.

Janko SCHNEIDER

1000 EUR

Janko SCHNEIDER

Nová baňa
Janko má 21 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Navštevuje strednú školu a pravidelne absolvuje kúpeľnú liečbu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Aron HORVÁTH

1500 EUR

Aron HORVÁTH

Kráľovský Chlmec
Aron sa narodil v termíne a tehotenstvo bolo bez problémov. Po narodení bol oživovaný a nastali problémy. Diagnostikovali mu poruchu zraku a DMO. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Michal RIPEL

4000 EUR

Michal RIPEL

Žilina
Michal sa bol zdravý 16 ročný chlapec. Po skoku do bazéna si zlomil chrbticu a zostal ochrnutý. Potrebuje pravidelnú rehabilitáciu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

1500 EUR

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

Hozelec
Tobiasko sa narodil predčasne s DMO. Vo vývoji výrazne zaostáva. Má 5 rokov a napreduje iba vďaka pravidelnej rehabilitácii. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Denis TARGOŠ

1000 EUR

Denis TARGOŠ

Ružomberok
Denis sa narodil predčasne, s hydrocefalom. Následkom krvácania do mozgu má DMO. Navštevuje 1. ročník strednej školy a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Viktória a Samuel JANKUROVÍ

1400 EUR

Viktória a Samuel JANKUROVÍ

Kežmarok
Viktória a Samuel sú dvojičky, ktoré sa narodili predčasne. Sú imobilní a odkázaní na každodennú starostlivosť. Viktória navštevuje strednú školu a Samuel špeciálnu školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Vrútky
Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

3500 EUR

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Spišská Belá
Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

3000 EUR

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Hlohovec
Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný kubín
Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Glória VIERIKOVÁ

2800 EUR

Glória VIERIKOVÁ

Liptovská Lúžna
Glória má 1,5 roka a narodila sa predčasne. Zaostáva v hrubej motorike, ešte stabilne nesedí a nechodí. Cvičí Vojtovu metódu a absolvovala aj súkromné rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Katarína RAČÁKOVÁ

4000 EUR

Katarína RAČÁKOVÁ

Lom nad Rimavicou
Katka sa narodila predčasne, spolu so svojím dvojčaťom. Má DMO a pohybuje sa pomocou bariel, alebo invalidného vozíka. Žijú u svojich starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Zille MÁTYÁS

1100 EUR

Zille MÁTYÁS

Kráľovský Chlmec
Zille má 5 rokov a narodila sa cisárskym rezom. V šiestich mesiacoch jej stanovili diagnózu - ťažká hypotónia. Veľa času trávi rehabilitáciami a bicyklovaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Krčava
Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Radoľa
Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Dávid ŽIDO

4000 EUR

Dávid ŽIDO

Stakčín
Dávid má 14 rokov a narodil sa predčasne. Má za sebou veľa operácii a od narodenia musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Davidko KUDRY

1000 EUR

Davidko KUDRY

Alekšince
Davidko má 3 roky a narodil sa s Downovým syndrómom. Neskôr sa pridružili aj ďalšie diagnózy. Od narodenia rehabilituje a to mu veľmi pomáha. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Maxim FRANKO

3500 EUR

Maxim FRANKO

SVIDNÍK
Maxim má 3 roky a narodil sa predčasne. Má detskú mozgovú obrnu a pridružené diagnózy. Je na vozíku a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

vozokany
Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Šarišské Michaľany
Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce
Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno
Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Komárno
Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Veľký Kýr
Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.