Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Martinko KOVÁČIK

1000 EUR

Martinko KOVÁČIK

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 15 rokov, sám nesedí, nechodí, plazí sa a povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tobias KRAJŇÁK

2000 EUR

Tobias KRAJŇÁK

Hozelec
Tobiasko sa narodil predčasne v 31. tt a trpí detskou mozgovou obrnou. Stará sa o neho matka, s ktorou pravidelne absolvuje rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

3000 EUR

Monika ADAMÍKOVÁ s Vivien

Partizánske
Vivien sa narodila sa predčasne a má viacero diagnóz. Po prvom povinnom očkovaní úplne prestala reagovať. Stará sa o ňu matka, ktorá je na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ondrej RAČKO

1000 EUR

Ondrej RAČKO

Chynorany
Ondrej má 16 rokov a trpí nevyliečiteľnou chorobou - svalovou dystrofiou. Jeho stav si vyžaduje nemalé finančné náklady na liečbu. Vítaná je finančná pomoc na opravu rehabilitačných pomôcok.

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

3980 EUR

Ondrík a Sárka KOŠČÁKOVÍ

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ivanko PORUBEC

1800 EUR

Ivanko PORUBEC

Prievidza
Ivanko prišiel na svet akútnou sekciou. Narodil sa so vzácnou diagnózou - neonatálna hemochromatóza. Bude mať dva roky a stále nevie sedieť ani chodiť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Miško VARGA

600 EUR

Miško VARGA

Drienov
Miško bude mať 3 roky. Narodil sa zdravý, ale po troch mesiacoch sa jeho vývoj zastavil. Neprevracia sa, neberie hračky do rúk, nesedí, je ležiaci. Má retardáciu psychomotorického vývoja. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitáciu.

Peťko MINARIČ

700 EUR

Peťko MINARIČ

Budmerice
Peťko sa narodil v riadnom termíne a bez komplikácií. Nechodí a výrazne zaostáva za rovesníkmi. Diagnostikovali mu  centrálnu koordinačnú poruchu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Adamko KAČMARČÍK

1000 EUR

Adamko KAČMARČÍK

Spišská Belá
Adamko je 3,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

1000 EUR

Radoslava GURIŇOVÁ so Števkom

Teplička nad Váhom
Števko sa narodil v termíne ako zdravé dieťa. V 15 mesiacoch ochorel a užíval dlhodobo antibiotiká. Po povinnom očkovaní sa jeho stav veľmi zhoršil. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Lucie KRÁĽOVÁ

500 EUR

Lucie KRÁĽOVÁ

Hnilčík
Lucka sa narodila predčasne v 26 týždni tehotenstva. Mala rôzne komplikácie a veľa diagnóz. Má 3 roky a vyžaduje si každodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Michaela PAČUTOVÁ s Marekom

1500 EUR

Michaela PAČUTOVÁ s Marekom

Krčava
Marek má 3 roky a narodil sa ako zdravý chlapček. Zhltol magnetické guličky a pri RTG vyšetrení skolaboval. Následkom je neurologické poškodenie.Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Andrej RAJNER s Rebekou

700 EUR

Andrej RAJNER s Rebekou

Trávnica
Rebeka sa narodila predčasne v 27. týždni tehotenstva. Má 5 rokov a trpí detskou mozgovou obrnou. Nechodí, nerozpráva a sedí len s oporou. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Mária DREVICKÁ s Majkou

1000 EUR

Mária DREVICKÁ s Majkou

Kamenica nad Cirochou
Majka má 15 rokov a trpí detskou mozgovou obrnou. Navštevuje špeciálnu školu v Humennom. Stará sa o ňu matka, ktorá je na opatrovateľskom príspevku. Vítaná je finančná pomoc na liečbu.

Emília HNIDZÍKOVÁ s Lenkou

2000 EUR

Emília HNIDZÍKOVÁ s Lenkou

Turzovka
Lenka sa narodila predčasne v 26. týždni tehotenstva. Nechodí, nerozpráva a potrebuje zvýšenú hygienu. Je v pestúnskej starostlivosti starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Ján LAŠŠÁK

4000 EUR

Ján LAŠŠÁK

Hriňová
Janko je 17 ročný chlapec, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. Navštevuje špeciálnu základnú školu v Detve, do ktorej ho dopravujú rodičia autom. Vítaná je finančná pomoc na dofinancovanie kúpy auta.

Ivana ČERNÁKOVÁ so Sebastiánom

500 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ so Sebastiánom

Levoča
Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Luka KLOKOČ

2000 EUR

Luka KLOKOČ

Spišská Belá
Luka je 2,5 ročný chlapček, ktorý sa narodil sekciou a od narodenia takmer rok bojoval o život. Má viacero vážnych ochorení. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Jakub VIZIČKANIČ

1300 EUR

Jakub VIZIČKANIČ

Topoľčany
Jakub bol zdravý chlapec. Spadol a utrpel úraz hlavy. Upadol do bdelej kómy a začal boj o jeho prežitie. Po dvoch rokoch sa opäť vrátil do školy, neustále však potrebuje rehabilitovať.

Liana KÁLAZIOVÁ

1500 EUR

Liana KÁLAZIOVÁ

Nové Zámky
Lianka má 4 rôčky, nevie chodiť, sedieť, ani loziť, papá mixovanú stravu.  Hneď po narodení sa ukázalo, že má translokáciu chromozómov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Alexandra HORNÍKOVÁ s Jankom

2100 EUR

Alexandra HORNÍKOVÁ s Jankom

Jablonec
Janko je 5 ročný chlapček, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. Žije v profesionálnej náhradnej rodine rodine. Vítaná je finančná pomoc na operáciu Ulzibat.

Diana HOPTAJOVÁ

990 EUR

Diana HOPTAJOVÁ

Košice
Dianka sa narodila v 38. týždni cisárskym rezom. Trpí DMO a inými diagnózami. Je veľmi snaživá a pomaly napreduje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Riško ŠIMEK

2000 EUR

Riško ŠIMEK

Trnava
Riško má detskú mozgovú obrnu. Stará sa o neho matka, ktorá poberá opatrovateľský príspevok. Je kŕmený, plienkovaný, nechodí a nerozpráva. Vítaná je finančná pomoc na prístavbu bezbariérovej kúpeľne.

Tomáško PAULOVIČ

1500 EUR

Tomáško PAULOVIČ

Žitavany
Tomáško má osem rokov, trpí DMO a epilepsiou. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí sú na invalidnom dôchodku. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v centre Natália.

Jarmila GRODNÁ s Veronikou

1000 EUR

Jarmila GRODNÁ s Veronikou

Košice
Veronika je od narodenia ležiaca a má detskú mozgovú obrnu. Stará sa o ňu matka, ktorá poberá opatrovateľský príspevok a Veronika má invalidný dôchodok. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Šimon TOKÁR

1320 EUR

Šimon TOKÁR

Michalovce
Šimonko sa narodil predčasne. Trpí centrálnou tonusovou a koordinačnou poruchou. Má 4 roky a sedí len s oporou. Vďaka rehabilitácii pomaly napreduje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Zuzka TOMÍKOVÁ

600 EUR

Zuzka TOMÍKOVÁ

Trenčín
Zuzka sa narodila s cystami na mozgu - hydrocefalus. Po narodení sa jej cysty začali zväčšovať a museli ju operovať. Jej zdravotný stav sa postupne zlepšuje vďaka rehabilitáciám. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Mária MAJLÁTOVÁ s Tobiaskom

1000 EUR

Mária MAJLÁTOVÁ s Tobiaskom

Vráble
Tobiaskovi v 9-tich mesiacoch diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Absolvoval niekoľko rehabilitačných pobytov, používa rehabilitačné pomôcky a absolvoval aj operaciu.

Katka GELETKOVÁ

3100 EUR

Katka GELETKOVÁ

Brusno
Katka sa narodila v 28. týždni. Trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou. Podstúpila operáciu očí a uší. Pravidelne rehabilituje, aby sa vedela sama posadiť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Terezka GARELOVÁ

500 EUR

Terezka GARELOVÁ

Žilina
Terezka sa narodila predčasne. Trpí detskou mozgovou obrnou a poruchou sluchu. Od malička rehabilituje a má za sebou veľa operácií. Navštevuje špeciálnu ZŠ v Žiline. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Ľudmila KUPCOVÁ s Martinkom

600 EUR

Ľudmila KUPCOVÁ s Martinkom

Veľké Zálužie
Martinko trpí nevyliečiteľnou chorobou Luis - Barovej syndróm. Túto chorobu mu diagnostikovali, keď mal 2,5 roka.Má poruchu imunity, ťažko chodí, rozpráva a trpí bolesťami. Vítaný je príspevok na rehabilitácie.

Anetka HODASOVÁ

900 EUR

Anetka HODASOVÁ

Rajecká Lesná
Anetka má 6 rokov a narodila sa predčasne. Trpí detskou mozgovou obrnou, pravidelne cvičí a navštevuje rehabilitačné centrá, vďaka čomu robí malé pokroky. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Matej BELICA

600 EUR

Matej BELICA

Trnava
Matej sa narodil predčasne a pri narodení nemal vyvinuté pľúca. Tri týždne strávil  pripojený na ventilátor. Následkom toho je detská mozgová obrna, porucha zraku a reči. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Peter VAŠKO

3100 EUR

Peter VAŠKO

Trnava pri Laborci
Peter sa narodil s rázštepom chrbtice a ďalšími diagnózami. Vyštudoval vysokú školu a snaží sa zaradiť do sveta zdravých. Cvičí, aby sa mohol postaviť na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Dominik FÁBRY

2200 EUR

Dominik FÁBRY

Kamenné Kosihy
Dominik je 3-ročný chlapček, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a ďalšími diagnózami. Vo februári podstúpil náročnú operáciu a je veľký predpoklad, že bude chodiť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

2500 EUR

Ingrid REHUŠOVÁ s Filipkom

Pastuchov
Filipko má detskú mozgovú obrnu a je imobilný. Je integrovaný v bežnej základnej škole vo svojej obci. Jeho kvalitu života môže zlepšiť operácia ULZIBAT v Kladne. Vítaná je finančná pomoc na preplatenie operácie.

Alex MESÁROŠOVÁ

3100 EUR

Alex MESÁROŠOVÁ

Nitra
Alex má 29 rokov a narodila sa s dedičným ochorením senzomotorická hereditárna neuropatia. Cvičí a robí všetko pre to, aby sa postavila na nohy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Michaela TRIBULOVÁ

500 EUR

Michaela TRIBULOVÁ

Veľká Lomnica
Michaela má 12 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a pridruženými diagnózami. Nerozpráva a sama nechodí. Matka sa o ňu stará sama. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Martinko OPARTY

1500 EUR

Martinko OPARTY

Tovarníky
Martinko má vážne genetické ochorenie - metabolickú poruchu Neketotická hyperglycinémia. Vďaka matke, ktorá s ním cvičí je bez liekov. Vítaná je finančná pomoc na pobyt v rehabilitačnom centre.

Viktorka VIGAŠOVÁ

1500 EUR

Viktorka VIGAŠOVÁ

Banská Bystrica
Viktorka je 9 ročné dievčatko, ktoré sa i napriek handicapu  usmieva. Má detskú mozgovú obrnu a pravidelne  absolvuje rehabilitácie. Terapie sú pre jej pokroky nevyhnutné. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitáciu.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.