Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Renátka TOBYOVÁ

2500 EUR

Renátka TOBYOVÁ

Levice
Renátka má 20 rokov a narodila sa s nízkou pôrodnou váhou. Dostala krvácanie do mozgu a jej mozog sa prestal vyvíjať. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu polohovateľnej postele.

Lenka HNIDZÍKOVÁ

1000 EUR

Lenka HNIDZÍKOVÁ

Turzovka
Lenka sa narodila predčasne v 26. týždni tehotenstva. Nechodí, nerozpráva a potrebuje zvýšenú hygienu. Je v pestúnskej starostlivosti starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Marko HUDEC

750 EUR

Marko HUDEC

Banská Bystrica
Marko sa narodil predčasne, v 7. mesiaci tehotenstva. Sono mozgu ukázalo cysty na mozgu a diagnózu DMO. Marko má 2 roky, nepretáča, nelozí a neštvornožkuje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt v Centre Natália.

Janko SCHNEIDER

1000 EUR

Janko SCHNEIDER

Nová baňa
Janko má 21 rokov a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Navštevuje strednú školu a pravidelne absolvuje kúpeľnú liečbu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Aron HORVÁTH

1500 EUR

Aron HORVÁTH

Kráľovský Chlmec
Aron sa narodil v termíne a tehotenstvo bolo bez problémov. Po narodení bol oživovaný a nastali problémy. Diagnostikovali mu poruchu zraku a DMO. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Michal RIPEL

4000 EUR

Michal RIPEL

Žilina
Michal sa bol zdravý 16 ročný chlapec. Po skoku do bazéna si zlomil chrbticu a zostal ochrnutý. Potrebuje pravidelnú rehabilitáciu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

700 EUR

Silvia KRAJŇÁKOVÁ s Tobiaskom

Hozelec
Tobiasko sa narodil predčasne s DMO. Vo vývoji výrazne zaostáva. Má 5 rokov a napreduje iba vďaka pravidelnej rehabilitácii. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Denis TARGOŠ

1000 EUR

Denis TARGOŠ

Ružomberok
Denis sa narodil predčasne, s hydrocefalom. Následkom krvácania do mozgu má DMO. Navštevuje 1. ročník strednej školy a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Viktória a Samuel JANKUROVÍ

1400 EUR

Viktória a Samuel JANKUROVÍ

Kežmarok
Viktória a Samuel sú dvojičky, ktoré sa narodili predčasne. Sú imobilní a odkázaní na každodennú starostlivosť. Viktória navštevuje strednú školu a Samuel špeciálnu školu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

1800 EUR

Ivana ČERNÁKOVÁ s deťmi

Vrútky
Sebastián je 11 ročný chlapec z detského domova, ktorý žije v náhradnej rodine aj so svojim biologickým bratom. Má neurologické a zrakové postihnutie. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

3500 EUR

Lucia KOŠČÁKOVÁ s deťmi

Spišská Belá
Dvojičky sa narodili predčasne v 32. tt sekciou. Ťažký pôrod zanechal na deťoch následky, pre ktoré musia pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

3700 EUR

Lucia KAČMARČÍKOVÁ s Adamkom

Spišská Belá
Adamko je 5,5 ročný chlapec a trpí detskou mozgovou obrnou. Pre komplikácie pri pôrode dnes musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančné pomoc na rehabilitačný pobyt.

Milota ŠINDLEROVÁ s Milotkou

1500 EUR

Milota ŠINDLEROVÁ s Milotkou

Levice
Milotka má 4 roky a narodila sa s deformáciou lebky. Absolvovala dve náročné operácie a čakajú ju ďalšie. Zatiaľ nosí špeciálnu helmu na ochranu hlavy. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

3000 EUR

Iveta KOVÁČIKOVÁ s Martinkom

PRIEVIDZA
Martinko sa narodil po termíne, cisárskym rezom. Má 17 rokov, je na vozíku, nechodí, povie iba zopár slov. Od narodenia cvičí Vojtovu metódu a teraz aj Therasuit. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Sabína NGOVANOVÁ

2000 EUR

Sabína NGOVANOVÁ

Hlohovec
Sabinka má ťažkú formu DMO. Je odkázaná na 24 hodinovú starostlivosť svojej matky a potrebuje pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Simone Sophie STEWART

4752 EUR

Simone Sophie STEWART

Banská Bystrica
Simone má DMO s postihnutím všetkých končatín a poruchu reči. Je odkázaná na invalidný vozík a celodennú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Katka JANOTÍKOVÁ

3000 EUR

Katka JANOTÍKOVÁ

Dolný kubín
Katka má 24 rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na invalidný vozík a pomoc rodičov. Navštevuje DSS v Dolnom Kubíne a pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na úpravu auta.

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

2000 EUR

Renátka HÚŠŤAVOVÁ

Topoľčany
Renátka sa narodila s detskou mozgovou obrnou. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na kúpu špeciálneho polohovateľného kočíka.

Glória VIERIKOVÁ

2800 EUR

Glória VIERIKOVÁ

Liptovská Lúžna
Glória má 1,5 roka a narodila sa predčasne. Zaostáva v hrubej motorike, ešte stabilne nesedí a nechodí. Cvičí Vojtovu metódu a absolvovala aj súkromné rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Katarína RAČÁKOVÁ

4000 EUR

Katarína RAČÁKOVÁ

Lom nad Rimavicou
Katka sa narodila predčasne, spolu so svojím dvojčaťom. Má DMO a pohybuje sa pomocou bariel, alebo invalidného vozíka. Žijú u svojich starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Zille MÁTYÁS

1000 EUR

Zille MÁTYÁS

Kráľovský Chlmec
Zille má 5 rokov a narodila sa cisárskym rezom. V šiestich mesiacoch jej stanovili diagnózu - ťažká hypotónia. Veľa času trávi rehabilitáciami a bicyklovaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Marek ČIŽMÁR

1500 EUR

Marek ČIŽMÁR

Krčava
Marek sa narodil ako zdravé dieťa. V 2,5 roku sa jeho zdravotný stav náhle skomplikoval. Po prebudení z kómy začal pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Tadeáško HARCEK

900 EUR

Tadeáško HARCEK

Radoľa
Tadeáško sa narodil v termíne. Popôrodná adaptácia bola sťažená kvôli viacerým diagnózam. Najdôležitejšia je pravidelná rehabilitácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Martin PROKEŠ

500 EUR

Martin PROKEŠ

vozokany
Martin sa narodil pridusený v 36. týždni. Absolvoval veľa operácií a jeho diagnóza je detská mozgová obrna. Pravidelne rehabilituje v kúpeľoch. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú liečbu.

Lucia BURDOVÁ s deťmi

2000 EUR

Lucia BURDOVÁ s deťmi

Šarišské Michaľany
Matúško má 10 rokov a Lukáško bude mať rok. Obaja majú nešpecifikovanú genetickú – metabolickú poruchu. Vyžadujú 24 hodinovú kompletnú starostlivosť. Vítaná je finančná pomoc na pomôcku.

Kristínka HATTALOVÁ

3000 EUR

Kristínka HATTALOVÁ

Sokolovce
Kristínka má 19 rokov a trpí DMO. Nechodí a je odkázaná na invalidný vozík. Pravidelne navštevuje školu a študuje s vyznamenaním. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Klára KARCELOVÁ s Katkou

3800 EUR

Klára KARCELOVÁ s Katkou

Brusno
Katka má štyri roky a je ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, má tracheostmiu a peg. Musí pravidelne rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na liečbu a pomôcky.

Mária CSONKOVÁ s Noémi

3800 EUR

Mária CSONKOVÁ s Noémi

Komárno
Noémi sa narodila predčasne a bola pridusená. Následkom opuchu mozgu je DMO a epilepsia. Absolvovala náročné operácie. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú pomôcku.

Peter PRCIN

1200 EUR

Peter PRCIN

Veľký Kýr
Peťko má 4,5 roka a narodil sa s VVCH diafragmatická hernia. Má viaceré neurologické diagnózy. Strávil skoro rok od narodenia v nemocnici. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Karin ROLLEROVÁ

1500 EUR

Karin ROLLEROVÁ

Ivanka pri Dunaji
Karinka sa narodila v termíne, cisárskym rezom. Po pár mesiacoch jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Od 4 mesiacov cvičí Vojtovu metódu. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

1000 EUR

Lucia MINÁRČIKOVÁ so Sofinkou

Nitra
Sofinka sa narodila s poškodením mozgu. Trpí DMO a mnohými pridruženými diagnózami. Pravidelne navštevuje súkromné rehabilitačné zariadenia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

1000 EUR

Zuzana ĎURINOVÁ s Lukáškom

Plešivec
Lukaško má 9 rokov a je ťažko zdravotne postihnutý. Trpí DMO a inými pridruženými diagnózami. Navštevuje špeciálnu základnú školu a rehabilitačné centrum. Vítaná je finančná pomoc na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.