Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Daniela JENČÍKOVÁ

Facebook share Košický kraj
Daniela JENČÍKOVÁ
Daniela JENČÍKOVÁ
  • Danielka trpí detskou mozgovou obrnou, má 18 rokov a je odkázaná na invalidný vozík
  • je to slečna s veľkým srdcom a plná pokory
  • rehabilitácie by jej pomohli zmierniť každodenné ťažkosti a posunúť ju o malý krok vpred.

Silvia Jenčíková, matka:

"Danielka je 18-ročná slečna, ktorá odmalička trpí kvadruspastickou formou detskej mozgovej obrny s mentálnou retardáciou. Je odkázaná na svojich rodičov a na starostlivosť 24 hodín denne, navštevuje aj denný stacionár pre deti a dospelých v Sobranciach. Je to slečna s veľkým srdcom, plná pokory, lásku dokáže rozdávať každému. Hoci je sama imobilná a odkázaná na invalidný vozík, rada sa kontaktuje so svojím okolím. Miluje prechádzky po dedine i v parku, rada sa nechá povoziť autom, aby spoznala aj okolitý svet.

Sama písať nevie, bráni jej v tom jej diagnóza, no rada pracuje s počítačom - klávesnica pri PC jej pomáha precvičovať jemnú motoriku. Počúva hudbu rôznych žánrov, hudba sa pre ňu stala neodmysliteľnou formou každodennej psychohygieny. Vždy, keď je to možné, uprednostní spoločnosť pred samotou, poznáva nových ľudí a snaží sa začleniť do spoločnosti ako pozorný poslucháč, ktorý ocení humor a láskavosť. 

Ak by sa našli darcovia, ktorí by jej pomohli v jej neľahkej životnej situácii, peniaze by sme použili hlavne na rehabilitácie v Centre Svetielko v Prešove alebo v Centre Progres v Michalovciach - rehabilitácie sú pre ňu záruka, že zmiernia jej ťažkosti a posunú ju o malý krok vpred. Každá finančná pomoc pre Danielku nám pomôže. Ďakujeme."

dátum zverejnenia príbehu:
pondelok, 13. novembra 2023

Prehľad darov

25 € Nadácia Pomoc druhému Vianočná zbierka 10. 1. 2024
10 € Adriána Dudová Veľa síl prajeme 30. 12. 2023
10 € Jana Adamova 20. 11. 2023
50 € Gabriela Nemesová Veľa šťastia dievčatko❤️ 15. 11. 2023
10 € Anonymný darca 14. 11. 2023
5 € Anonymný darca 14. 11. 2023
30 € Zuzana Gracelova Ľúbime ťa Danielka 14. 11. 2023