Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Martin POKUSA

Facebook share Žilinský kraj
Martin POKUSA
Martin POKUSA
Martin POKUSA
Martin POKUSA

Maťo má 28 rokov, jeho diagnóza znie: DMO - spastická kvadruparetická forma. Mám ešte mladšieho syna Jakuba, pracujem ako zdravotná asistentka v nemocnici a už 17 rokov sa o svoju rodinu starám sama. Otec nás opustil, keď boli chlapci ešte malí. Maťova neľahká diagnóza sa snúbi aj s čiastočnou mentálnou retardáciou, za sebou má aj  ortopedické operácie, takže jeho život sa neraz spájal s pobytom v nemocničnom prostredí. Keď Martin navštevoval špeciálnu ZŠ v Považskej Bystrici, robila som mu osobnú asistentku, inak by sa škola pre neho stala nedosiahnuteľnou métou. Vo svojich deviatich rokoch nastúpil do zariadenia DSS Rosa Bratislava na pobytovú formu, počas ktorej sa mu podarilo dokončiť základoškolské vzdelanie a prihlásil sa aj na odborné učilište - odbor kníhviazačstvo. Učilište ale nedokončil, pretože sa presťahoval späť domov a nastúpil do novootvoreného Domova sociálnych služieb Adelka priamo v Považskej Bystrici.

Napriek svojim diagnózam je Maťo večný optimista. Rád skúša nové veci, je spoločenský, začal sa dokonca otužovať s ľadovými medveďmi. Počas celého roka trénuje, pretože posledné 3 roky je športovcom MATP - tréningového programu motorických zručností. Ako vozíčkar rád súťaží v slalome medzi kužeľmi či hrá kolky. Tento rok si splnil veľký sen. Po troch rokoch snaženia napísal malú knižku s názvom: Na krídlach lásky.

Aby mohol Maťo ďalej športovať a viesť aktívny život, potrebuje nový vozík, chýba mu naň ešte 1500 €. Prosí o pomoc a vopred ďakuje všetkým i za malú sumu. Je dobré vedieť, že v ťažkých chvíľach sú pri nás takí ľudia, ktorým nie je ľahostajný život iných. Maťo prosí, darujte mu krídla...   

Prehľad darov

25 € Nadácia Pomoc druhému Vianočná zbierka 10. 1. 2024
649 € Giving Tuesday zbierka Pre superhrdinu Maťa 🦸. 7. 12. 2023
10 € Anonymný darca Mám ťa rada Maťko! 31. 10. 2023