Blog

search
chevron down

Dominika Gerecová: Keď ťa lekári považujú za žijúci zázrak

Nadácia
26. apríl 2022
Ahojte, volám sa Dominika a mám 22 rokov. Som obyčajná mladá slečna, z obyčajného mesta. Napriek tomu je môj život výnimočný. Do mojich osemnástich rokov som žila s diagnózou detská mozgová obrna. Potom prišla zmena! Keďže sa môj zdravotný stav zhoršoval, lekári sa snažili zistiť, o čo ide. Po mnohých…
Čítajte ďalej

Život albínů v Africe

Doc. PhDr. Monika Nová, PhD. MPH
16. február 2022
Život albínů na africkém kontinentu se značně liší od života albínů v jiných částech světa. V rovníkové a jižní Africe, kde je prevalence v rámci Afriky nejvyšší, představuje albinismus vážný zdravotní a sociální problém. Nízká vzdělanost obyvatel a převaha tradičního léčitelství má za následek tvrdé represe proti albínům, které často…
Čítajte ďalej

Katka Račáková: Kde ostatní kričia nie, VY kričte áno

Nadácia
23. september 2021
Volám sa Katarína, mám 29 rokov a detskú mozgovú obrnu. S touto diagnózou som sa už narodila a za roky zžila. Preto si ju sem tam v rámci recesie napíšem aj ako titul za menom Mgr. Katarína Račáková, DMO. Ach, nech mi akademici odpustia!
Čítajte ďalej

Petra Jarošová: Příčina a následek ve vztazích

Nadácia
13. november 2020
Partnerských, Rodinných, Pracovních a Vůči vlastnímu tělu
Čítajte ďalej

Vladimír Krčméry: Pomoc druhému v časoch pandémie

Nadácia
28. október 2020
Pomoc druhému – DMO slovami aj skutkami stojí na jednom z pilierov európskej civilizácie, ktoré sa dá zhrnúť do jedného slova SOLIDARITA.
Čítajte ďalej

Petra Jarošová: Jak se zbavit emoční zátěže a pomáhat druhým

Nadácia
26. október 2020
Bez ohledu na to, v jaké situaci jsme a žijeme, máme úžasnou svobodu v jakémkoli okamžiku se rozhodnout, zda je sklenice poloprázdná nebo poloplná. Nikdo vnější nemá moc nás donutit myslet si něco jiného, než si sami přejeme.
Čítajte ďalej

Marek Roháček: „Pomáhať znamená rozumieť“

Nadácia
15. október 2020
je výrok môjho učiteľa profesora Zdeňka Matějčeka, ktorý ho hovorieval v závere svojho života, keď jeho životná a odborná skúsenosť mala esenciálnu podobu.
Čítajte ďalej

Aj púšť netvorí len jedno zrnko piesku …

Nadácia
24. máj 2019
… ale určite je to zrnko jej súčasťou.
Čítajte ďalej

Podpora Nadácie pre deti Slovenska

Nadácia
13. január 2019
Vďaka podpore Nadácie pre deti Slovensko, z grantového programu ZP Dôvera, môžeme v rehabilitačnom centre viac motivovať našich malých klientov.
Čítajte ďalej